A harmadik helyen zárta a magyar férfi vízilabda-válogatott a belgrádi kvalifikációs Európa-bajnokságot, miután a bronzmeccsen magabiztos győzelmet aratott a görög csapat ellen. A teljes magyar delegáció két éremmel távozhat a szerb fővárosból, a magyar lányok ugyanis a hölgyek fináléjában tegnap csodás játékkal múlták felül Hollandiát, s szerezték meg az aranyérmet.

Hollandia-Magyarország:14-10 – a magyar női válogatott január 10-én ezzel a vereséggel kezdte a belgrádi kontinenstornát. Alig két héttel később rendezett döntőben ismét összecsapott a két együttes, ám a medencében már teljesen más forgatókönyv íródott. A Bíró Attila vezette magyar lányok a játék minden elemében jobbak voltak riválisuknál, így a félidei 4-3-mas holland vezetés után megérdemelten lettek Eb-győztesek. Az aranyérem mellé a magyar női válogatott kivívta a riói olimpiai szereplés jogát is. Magyarország-Hollandia 9-7 (3-2, 1-3, 3-2, 2-0).

A sors fintora: Benedek Tibor csapata is olyan együttessel találkozott a harmadik helyért vívott mérkőzésen, amellyel a csoportmérkőzések során korábban már összemérte az erejét. A január 11-i meccsen a magyar férfi csapat még csak 8-8-as döntetlent játszott a görögökkel, ám azóta – valljuk be, nem sokan bíztunk benne – nagy fejlődésen ment keresztül a csapat.

Horvátországot a negyeddöntőben ízekre szedtük, s a montenegróiak elleni elődöntő is csak az utolsó négy percben ment el. A csalódás után azonban a magyar együttes összeszedte magát, és látványos, helyenként a Kásás nevével fémjelzett aranygenerációra jellemző kombinatív játékkal 13-10-re verte a helléneket. A bronzérem egy percig sem volt veszélyben, az első negyedben a magyar csapat 4-1-re, Manhercz 15. percben szerzett (második) góljával pedig már 8-3-ra is vezetett.

10-5 után a magyarok szemlátomást visszavettek, ám a győzelem így sem forgott veszélyben, a görögöknek csak kozmetikázásra futotta. Magyarország-Görögország 13-10 (4-2, 4-2, 2-1, 3-5).

Szlovákia Grúzia legyőzésével (10-9) a 13. helyen zárta a kontinenstornát, a férfiak döntőjét (Szerbia-Montenegró) 17.45-től rendezik.