FRISSÍTVE! Tizenöt góllal verte a magyar férfi vízilabda-válogatott a török csapatot a belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság D csoportjának záró fordulójában. Szlovákia Montenegró elleni vereségével utolsó lett az A csoportban.

21:45 FRISSÍTÉS: Az oroszok nagy meglepetésre 9-8 arányban legyőzték a görögöket, így a magyar válogatott végzett a D csoport élén, az oroszok a második, a világbajnoki bronzérmes görög csapat pedig csak a harmadik helyen zárt. Azzal, hogy a magyar válogatott megnyerte csoportját, világossá vált az is, hogy a nyolcaddöntőben Grúziával találkozik. A nyolcaddöntő további párosítása: Spanyolország-Málta, Románia-Görögország, Szerbia-Szlovákia, Oroszország-Németország, Olaszország-Törökország, Montenegró-Franciaország, Horvátország-Hollandia.

Korábban írtuk:
Az fel sem merülhetett, hogy a magyarok megbotlanak a törökök előtt, sokkal inkább az volt a kérdés, tudják-e tartani az oroszok elleni második félidőben mutatott ragyogó formát, s meglesz-e a csoportelsőséghez szükséges nagy aranyú győzelem a félholdasok ellen.

A küldetést teljesítette Benedek Tibor csapata, amely a félidei 8-1 után tizenöt góllal, 20-5-re nyert Törökország ellen. A magyarokkal döntetlenező görögök ugyanennyivel verték a törököket (21-6), a csoport első helye (aki ezt megszerzi, az elkerüli a házigazda szerbek ágát) tehát a ma esti (január 15. 20:15) görög-orosz mérkőzésen dől el. Ha a görögök kevesebb, mint hat góllal nyernek (illetve hattal, de nem szereznek többet 11-nél), akkor a magyar válogatott végez a csoport élén és vasárnap (január 17-én) a grúzokkal játszik a nyolc közé kerülésért. Ellenkező esetben a németekkel vagy a románokkal játszhatunk.

Törökország hálóját Varga Dénes hat góllal terhelte meg, de Hárai, Bátori és Vámos is három-három gól szereztek, vagyis ismét azok voltak a kulcsszereplők, akik az előző két csoportmérkőzésen is vállukon vitték a csapatot. Magyarország-Törökország 20-5 (4-0, 4-1, 5-1, 7-3) – a magyar góldobók: Varga Dénes 6, Hárai, Bátori, Vámos 3-3, Varga Dániel 2, Manhercz, Kis, Erdélyi 1-1.

Szlovákia a bombaerős szerbekkel nyolcaddöntőzik
A tegnapi (január 14-i) Szlovákia-Montenegró mérkőzésen (6-15) eldőlt, a szlovákok három vereséggel utolsó helyen végeznek az A csoportban, mivel azonban mind a négy csapat továbbjut, még bízhatnak a jó folytatásban. Ez biztosan nem a nyolcaddöntőben fog bekövetkezni, ott ugyanis a B csoportot megnyerő bombaerős Szerbiával találkoznak. Szlovákiának a helyosztókért vívott csatákra kell majd csúcsformába kerülnie, ha ott akarnak lenni a trieszti olimpiai kvalifikációs tornán.