A szlovák kosárlabda-bajnokság 24. fordulójának elhalasztott mérkőzésén az MBK Rieker szoros csatában szerezte meg a győzelmet a pozsonyi Karlovka otthonában. A komáromi csapat egy fordulóval az alapszakasz vége előtt a negyedik helyen áll: ahhoz, hogy felkapaszkodjon a dobogóra, nem elég nyerniük az utolsó körben az eddig nyeretlen Igló ellen, a Svitnek is győznie kellene a Lévai Patrióták otthonában.

Döcögősen indult a komáromiak számára a Karlovka elleni mérkőzés: a hazaiak jól tartották magukat, sőt, vezettek is. A félidő végére azonban a nagyobb rutinnal rendelkező MBK Rieker hat pontos vezetéshez jutott.

Meglépni azonban nem tudtak a vendégek, s bár Vido, Bilics és Alawoya uralta a kosár alatti területet, az utolsó játékrész elején is mindössze nyolc pont volt a két csapat között. A mérkőzés képe a hátralevő időben sem változott, így az MBK Rieker, ha nem is simán, de azért megérdemelten szerezte meg a győzelmet, s ezzel megőrizte matematikai esélyét a harmadik hely megszerzésére.

Sokkal könnyebb a dolguk a privigyeieknek: az ugyanis már az elmúlt hétvégén kiderült (miután a lévaiak legyőzték az Intert Pozsonyban), hogy a tabellát vezető Privigye biztosan az élen zárja az alapszakaszt, így az utolsó fordulóban, a Nyitra ellen legjobbjait valószínűleg pihenteti.

VŠEMvs Karlovka Pozsony – MBK Rieker Com-Therm Komárom 76:83 (17:17, 17:23, 20:22, 22:21).
Legeredményesebbek: Abrhám 12, Hoferica és Kožár 11, illetve: Vido 22, Bilics 16 és Alawoya 13.