Nagyon úgy néz ki, hogy az MBK Rieker odaér a hőn áhított harmadik helyre az alapszakaszban: a komáromi együttes három fordulóval a rájátszás előtt az elmúlt hetekben több meglepetést is okozó pozsonyi Karlovka ellen 82-68 arányban győzedelmeskedett.

Könnyedén, komáromi szempontból talán túl könnyedén kezdődött a mérkőzés, hiszen a nagyszünetben tizennégy, de volt, hogy már huszonnégy ponttal is vezettek a hazaiak, s ez a magabiztos előny kissé összekuszálta a fejeket. A pozsonyiak az utolsó negyedben nagyszerűen játszottak, és nyolc pontra megközelítették riválisukat. Ekkor a fordítás is benne volt a levegőben, ám végül rendezte sorait a komáromi csapat, így elmaradt a meglepetés.

„Jól kezdtünk, később azonban néhány játékosom mintha elfelejtette volna, hogy egy kosárlabda mérkőzés nem huszonöt-harminc, hanem negyven percig tart. Nagyon úgy nézett ki, hogy drámai lesz a vég, ám Marek Kozlík megmentette a csapatot – értékelt a tizennégy pontos győzelem után Dragan Risztanovics, a komáromiak szerb vezetőedzője.

Komárom ezzel a győzelmével saját közönsége előtt elbúcsúzott az alapszakasztól, mert bár hátravan még három meccs, mindhármat (Kassa, Karlovka és Igló) idegenben játssza. A Léva (amely szintén  odaérhet még a dobogó alsó fokára) lépéshátrányban van Komárommal szemben, ezért ha az utolsó mérkőzéseken Kozlíkék csupán egyszer szenvednek vereséget (erre a papírforma szerint Kassán van a legnagyobb esély), nagy valószínűség szerint meglesz a harmadik hely az alapszakaszban.

MBK Rieker Com Therm Komárom – VŠEMvs Karlovka Pozsony 82:68 (26:22,22:12,19:14,15:20).
Legeredményesebbek: Bilics 20, Thompson 16, Alawoya 13 (10 lepattanó), illetve: Bečarik 11, Hašan 10.