A pozsonyi Inter szerezte meg a szlovák kupaért járó serleget, miután a sorozat döntőjében 100-93 arányban győzött a hazai pályán játszó BC Privigye együttese ellen.

Már a privigyei Niké arénában megrendezett szlovák kupa nyolcas döntőjének első játéknapján borult a papírforma: a sérülésektől tizedelt MBK Rieker Komárom a negyeddöntőben 88-72-es vereséget szenvedett a Svittől. A komáromiak körülményesen, lélektelenül játszottak: úgy tűnt, minél hamarabb túl akarnak lenni a kupameccsen – ráadásul (fogalmazzunk diplomatikusan) a bírók is egészen érdekes felfogásban vezették a mérkőzést. Az amerikai Alawoya például egy méltatlankodó mosolyért kapott technikait, Bannistert pedig (összegyűjtve ötödik személyi hibáját) a fontos végjátékban „szórták ki”. A Svit azonban csak ideig-óráig örülhetett, az elődöntőben ugyanis útját állta az Inter. S bár a mérkőzés sokáig kiélezett volt, végül a pozsonyiak 80-72-re nyertek.

A másik ágon a BC Privigye a második ligás Losoncon könnyedén (110-52) lépett túl, a következő falat azonban már nehezebben ment le a privigyeiek torkán. A Lévát búcsúztató Kassa már tizennyolc ponttal is vezetett az elődöntőben, mégsem örülhetett a végén: a BC Privigye nagy csatában 89-85-re nyert.

Izgalmasnak ígérkezett tehát a döntő, ahol az idény kétségtelenül két legjobb csapata, az Inter és a Privigye mérhette össze tudását. A két együttes nem cáfolt rá várakozásainkra: roppant magabiztosan kezdő privigyeiek 14-4-re, később 25-8-ra is vezettek, ám a harmadik negyedre az Inter 71-71-nél utolérte a hazai csapatot. A drámai végjátékot a pozsonyi mester remek húzása döntötte el: Urban egyszerre három irányítóját (Bulatovics, Milosevics, Taylor) is a pályán hagyta, akik tökéletesen kiszolgálták a kosár alatt verhetetlen Rančík-testvéreket. Az Inter tizenhét pontos hátrányt ledolgozva védte meg címét.

BK Inter Pozsony– BC Privigye 100:93 (21:34, 24:21, 26:16, 29:22).
Legeredményesebbek: R. Rančík 22, Szubotics, M. Rančík és Taylor 19, illetve: Wisseh 25, Marics 16, Sztamenkovics 14.