Idén ismét Ekelen rendezte meg a Seishin Karateklub a Nyílt Szlovák Bajnokságot, mely egyben nemzetközi Kyokushin karateverseny.

Idén öt ország vett rajta részt: Csehország, Lengyelország, Horvátország, Magyarország és Szlovákia. A verseny – mely egyben a IV. Polgármester Kupa is volt – március 19-én, szombaton, negyedik alkalommal került megrendezésre.

A rangos rendezvényre összesen 27 klubból 337 fő nevezett be, ebből 228 haladó, 109 pedig kezdő kategóriában.

A verseny szokásos módon délelőtt tízkor kezdődött ünnepélyes bevonulással és megnyitóval, ahol  Fekete Ivett polgármester köszöntötte a megjelenteket, egyben háláját fejezve ki Markovics Jánosnak, a Seishin Karateklub vezetőjének,  hogy megszervezte ezt a nagyszabású rendezvényt. Őt követően Szabó József, a helyi sportbizottság elnöke és Markovics János is köszöntötte a jelenlévőket.

Küzdelem még nem is zajlott, a válogatott versenyzők máris ajándékban részesültek Kis Gitta, a komáromi Energy Klub jóvoltából. Ők a következők: Hupian Krisztián, Markovics Ádám, Trenčík Nikolas, Lovász Miklós (Keszegfalva), Kovács Kata Zsófia (Ekecs), Cserepes Zoltán (Nemesócsa), Rózsa Anna, Fodor Gergő és Kósa Tamás (Dunaszerdahely), Jakab Adrienn, valamint Domonkos István (Csallóközaranyos).

A megnyitó után három tatamin indultak a küzdelmek 9-től 14 éves korig.

„Az ekeli Szabó András az első két küzdelmét bírói döntéssel nyerte, a döntőt pedig wazarival, így ismét szlovák bajnok lett. Vígh Lara mindkét küzdelmét fejrúgásokkal nyerte, így megérdemelten lett első. A kezdőknél kiválóan küzdött Süli Károly, Miklós Noémi, Borbély Barnabás és Vargha Balázs.  Ebéd után az ifjúsági, junior, és felnőtt küzdelmek zajlottak. Markovics Ádám az ifjúsági nehézsúlyban az első küzdelmét KO-val nyerte horvát ellenfelével szemben. A második küzdelmében klubtársával, Szabó Bálinttal küzdött, és két wazarival jutott tovább. A döntőben magyarországi ellenfelével szemben – aki 40 kilogrammal volt nehezebb – szintén két wazarival győzött, így ismét szlovák bajnoki címet szerzett. Vígh Vivien Ekecsről az első küzdelmét wazarival nyerte, szépen követve az előre megbeszélt taktikát. Sajnos a döntőben alulmaradt a nála 20 kilóval nehezebb ellenfelével szemben, így második lett” – tájékoztatta a Felvidék.Ma-t Markovics János klubelnök.

Majd folytatta: „A gyerekek is nagyon lelkesen küzdöttek. Színvonalas küzdelmeket láthattunk tőlük, s külön dicséret illeti az edzőket a felkészítésért. Összesen 62 kategóriában hirdettek győztest, ebből 28 kezdő és 34 haladó. A Seishin Karateklubból  16 fő állhatott fel a dobogó legfelső fokára” – mondta.

Első helyezettek kezdő kategóriában: Ürbényi Nóra (Ekel), Pulay Attila, Domonkos István (Csallóközaranyos), Bartal Ákos Zalán, Ozorák Márk, Borbély Barnabás,  (Dunaszerdahely) Tóth Marcel (Nyékvárkony), Miklós Noémi, Horváth Levente  (Vásárút), Süli Károly (Egyházgelle), Katona Tímea, Póda Márta (Egyházkarcsa), Vargha Balázs (Nemesócsa).

Első helyezettek haladó kategóriában: Szabó András (Ekel), Markovics Ádám (Keszegfalva), Vígh Lara (Nagymegyer).

Az Energy cég különdíját Markovics Ádám (Keszegfalva), Valkó Barnabás (Wasabi) és Nika Jakobović (Samobor) kapták.

Markovics János különdíjában pedig Patrik Kračun (Zagráb) és Cserepes Zoltán (Nemesócsa) részesültek.

A polgármester által felajánlott kupát  Mayer Krisztián (Ekel) kapta, aki nagyon sokat fejlődött, és szép eredményeket ér el mind hazai, mind nemzetközi szinten.

A következő megmérettetés április végén Ekecsen lesz.