Kép: fcdac.sk

A pontokra jobban a nagymihályi csapatnak volt szüksége, hogy menekülhessen a kiesőzónából, s ez a játék képén is megmutatkozott. Míg az első félidőben egyértelműen ők uralták a pályát, addig a másodikban mintha elfogyott volna a lendületük.

Máris az elején helyzetbe kerültek a csallóközi vendégek, ám Stephens beadását Horváth Béla fölé belsőzte. Ezt követően viszont egyértelműen a nagymihályiak kezdeményeztek, főként Hamuľak révén, aki egy pontrúgásból előbb a bal kapufára fejelt, a 10. percben pedig veszélyesen lőtt el keresztbe a kapu előtt. Negyed órát követően Perez futott el a jobb szélen, majd Podhorin fejesénél Tujvelt dolgoztatták meg alaposan. Kissé felészlelve a DAC, a 21. percben Pačinda szögletéből Stephens mutatott be egy látványos ollózást, a labda azonban pár centivel elkerülte a kaput. A 33. percben ismét a hazaiak előtt adódott lehetőség. Egy védelmi megingásból Serečin törhetett egyedül kapura, Tujvelnek bravúros mozdulattal sikerült szögletre tolni a ziccert. Majd Hamuľak továbbított az érkező Sedlákhoz, a kapuban viszont Tujvel állt a helyén. Szinte már az öltözőben érezték magukat a játékosok, amikor jött a feketeleves: Kelemen ívelt hosszan előre a tizenhatosba, ahol Morlacchia a rendkívül agilisen játszó Hamuľakhoz csúsztatott tovább, akinek az első kísérletét Tujvel még kiütötte, de a kipattanót már bepofozta a kapuba, megszerezve ezzel a vezetést közvetlenül a félidő lefújása előtt.

A fordulást követően újfent a zempléniek számára adódott helyzet: az 55. percben Serečin cselezgetett a tizenhatosban, lapos lövése centikkel elgurult a jobb kapufa mellett. Majd két perc múlva Danko kísérletét fogta Tujvel. A 62. percben aztán Danko szögletéből Hamuľak belsőzte Tujvelba a labdát.

Gyenge fél órával a vége előtt ébredt rá a DAC, hogy nem ártana valamit produkálniuk nekik is, s láss csodát, elkezdtek focizni. A megvilágosodást követően Pačinda pontrúgására a kapu torkában Polievka csapott rá, ám közeli kísérletét kiütötte Kelemen kapus. A 74. percben Štepanovský lapos passza után sarkazott Polievka, ám nem sikerült meglepnie a hazai hálóőrt. Ahogy fogyott az idő úgy élénkült a sárga-kékek játéka, és úgy halványult a nagymihályiaké. A végére fokozatosan úgy beszorították a vendéglátókat, hogy az a 85. percben góllá is érett. Zsivkovics beadásából a csereként beálló Černák mentett pontot, megszerezve ezzel első találatát a DAC színeiben.

Üde színfolt volt, hogy a 450 kilométeres táv ellenére is szép számú szurkoló volt a vendégszektorban. A mintegy 60 vendégszurkoló viszont közel sem csak csallóköziekből állt, a bodrogközi és Ung-vidéki szimpatizánsok is kimentek buzdítani a „Felvidék csapatát”, ugyanakkor Kassáról és környékéről is csatlakoztak drukkerek.

Szombaton (április 23. – 19.00) következik a stadionbúcsúztató mérkőzés, amin Zólyombrézó csapata vendégeskedik a hamarosan átalakuló DAC-arénában.

Kép: Varga Tibor

Összeállítások:

Nagymihály: Kelemen – Perez, Podhorin, Morlacchi, Šimčák – Koscelník, Sedlák, Grič, Serečin – Danko – Hamuľak (Votinov, 81.)

FC DAC: Tujvel – Živkovič, Ljubicic, Egri (Kwin, 46.), Simon Pambou – Huk – Polievka, Horváth B. (Černák, 76.), Ľupták, Pačinda -Stephens (Štepanovský, 61.)

Edzői nyilatkozatok:

Tomislav Marics, DAC: „Nagyon elégedett vagyok, hogy megszereztük az egy pontot. Nehéz mérkőzés van mögöttünk, mindkét oldalon több helyzettel. Játékunkból kissé hiányzott a nyugodtság és a folyamatos labdajáratás. Meg kell dicsérnem játékosaimat. A kezdőben öt 20-21 éves korú játékos játszott. Láttam rajtuk az idegességet, de ennek ellenére meg kell nekik köszönnöm a döntetlent. Örülök, hogy Černák betalált, remélem, hogy ez majd nagyot dob az önbizalmán.”

Stanislav Griga, Nagymihály: „Ha a vendégek mestere megdicsérte játékosai teljesítményét, akkor az én játékosaimmal ezt kétszer meg kell tennem. Két nap telt el a miavai mérkőzésünk óta, és ma egy egészen más csapatot láttam. Főleg az első félidőben voltunk jobbak, több gólhelyzetet is kidolgoztunk, de csak egyet használtunk ki. A második játékrészben a DAC megmutatta játékbeli kvalitását, és fölényben játszott. Mi pedig elpuskáztunk két gólhelyzetet. Nem tudom, mit követett el ez a klub, hogy tavasszal minden egyes hazai mérkőzésen ekkora pechünk van. Nem keresem a kifogásokat, de nincs szerencsénk. Bízom benne, hogy ez az utolsó fordulókra megfordul.”