(a szerző felvételei)

A DAC egygólos győzelemmel búcsúztatta régi stadionját. A meccset egy csodaszép esemény zárta, amely méltó megkoronázása volt a sportlétesítmény több évtizedre visszanyúló múltjának.

A mérkőzést a hazai gárda  Szarka, Brašeň, Davis és Straka nélkül kezdte, akik sérülés miatt nem tudták kivenni részüket a stadion búcsúztatójának jegyében zajló játékból.

A mérkőzés nem a hazaiak elvárása szerint alakult, az első félidőben nem sok izgalmat hozva a csaknem 4 200 néző számára. A vendégcsapat játékosai voltak az elsők, akik komoly helyzetet dolgoztak ki, Turňa megindulása után beadását nem tudták értékesíteni. Polievka lapos lövése a 7. percben vette célba az ellenfél kapuját, de Kuciak kapus a helyén volt. A meccs további részében a középpályára összpontosult a játék, a DAC játékosai többet birtokolták a labdát, viszont a zólyombrézóiak voltak veszélyesebbek, de a befejezésre már nem maradt játékos, aki értékesítette volna a kidolgozott akciókat. Az első félidő hazai támadásai sem jártak nagyobb sikerrel.

Légicsata
Légicsata

A második félidőre a játék képe megváltozott, a Stephens elleni, tizenhatosban történt szabálytalanság után a DAC büntetőhöz jutott, Pačinda pedig a kapufát találta telibe. Hat perccel a kihagyott büntetőrúgás után Ljubicic megszerezte a várva várt gólt. Horváth Béla szögletét a szerb középpályás fejelte a kapuba – 1:0.

Ljubicic harcol

A gól után a játékot továbbra is a DAC játékosai uralták. Sarr és Horváth lövéseit kellett Kuciak kapusnak védenie. A vendégcsapat játékosa, Podio a meccs végére még tartogatott izgalmakat a DAC szurkolóinak, szabadrúgása viszont szerencsére elkerülte a hazai kaput.

Örömtüzek
Örömtüzek

A mérkőzés lefújása után a DAC vezetősége és a városatyák letették az új stadion alapkövét, majd a régi stadion tűzijátékkal búcsúzott a közönségtől.