A kupagyőztes ferencvárosi csapat (Fotó: Hegedüs Gábor/nso.hu)

Megvédte címét és duplázott a Ferencváros: a bajnokságot követően a Magyar Kupát is megnyerte, miután 1-0-ra győzött a döntőben. A telt ház miatt kifejezetten jó hangulatú derbi egyetlen gólját a 78. percben Gera Zoltán szerezte. A győztes 100, a vesztes 25 millió forinttal lett gazdagabb.

A Ferencváros 2004 után újra képes volt arra a bravúrra, hogy kupagyőztes bajnokcsapatnak nevezheti magát. A zöld-fehérek az ősi rivális Újpesttel csaptak össze a Groupama Arénában 2016. május 7-én.

A beszámolók alapján eddig még csak a magyar válogatott meccsein volt ilyen jó hangulat a Groupama Arénában. Csupán egy ütközőszektor volt felhúzva a két tábor között, így az újpestiek és a fradisták is szép számmal tudták képviseltetni magukat, nagyszerű atmoszférát teremtve.

A Ferencváros a legerősebb kezdő tizenegyét küldte pályára azt leszámítva, hogy Nagy Ádám nem volt bevethető, Emir Dilaver ugyanis felépült a meccsre. Az Újpest azonban ismét szokatlan tizeneggyel kezdett, Balogh Balázs újra balbekket játszott, annak ellenére, hogy Mohl Dávid is bevethető volt.

A mérkőzés nagy irammal kezdődött, a Fradi több alkalommal is majdnem betalált az első félidőben. Leginkább akkor, amikor a 15. percben Roland Lamah passza után Pintér Ádám 25 méterről váratlanul bombázott, és a kapufa mentette csak meg az Újpestet. A szünetig még Böde Dániel és Varga Roland járt közel a gólhoz, a lila-fehéreknek nem volt ziccerük.

Az újpesti tábor látványos elemeket használt, pirotechnikát is bevetett a második játékrész elején. Eközben a pályán ismét jobb lett az iram, csak ziccerekről nem lehetett sokáig beszámolni. A 78. percben azonban nagyon szép támadást vezetett a Fradi, Radó remek cselek után Hajnallal, majd Vargával is összejátszott, ám utóbbit szerelték az újpestiek.

A szögletet követően azonban már tehetetlenek voltak. A sarokrúgás után Gyömbér nyerte meg a fejpárbajt, a kapu felé tartó labdába ugyanakkor még Gera Zoltánnak is bele kellett fejelnie, mielőtt a hálóban kötött ki (0–1).

“Végig izgulni kellett, hisz ez egy kupadöntő volt, amelyen az utolsó pillanatban is történhetnek dolgok, de a csapat rászolgált a győzelemre” – mondta Thomas Doll, az FTC vezetőedzője

“A Ferencváros a kezdetektől jobb volt. A középpályán jók voltunk, de hiányoztak az utolsó jó passzok, hogy eredményesek legyünk” – értékelt Nebojsa Vignjevic, az Újpest szerb trénere.

A 2004 után a Fradi újra képes volt arra a bravúrra, hogy kupagyőztes bajnokcsapatnak nevezheti magát. A Ferencváros története során 22. alkalommal hódította el a Magyar Kupát. A bajnok zöld-fehérek ezzel dupláztak, ez nekik 2004-ben sikerült legutóbb, 2012-ben pedig a Debrecennek is.

Az öt eddigi zöld-fehér–lila-fehér kupadöntőből a Fradi négyet nyert meg, az Újpest egyet, 21, ill. 8 rúgott góllal. A két csapat eddig 217 élvonalbeli bajnokit játszott egymással, a mérleg: 61 Újpest-győzelem, 58 döntetlen, 98 Ferencváros-siker, 307, ill. 408 rúgott góllal. Több mint 110 évvel ezelőtt, 1905. február 19-én találkoztak először egymással, akkor az FTC 2:0-ra győzött.