Kép: FLE

A felvidéki labdarúgó-válogatott  a FUEN által szervezett európai nemzeti közösségek Európa-bajnokság (EUROPEADA) negyeddöntőjében tizenegyesekkel kapott ki, így csak a alsóházi helyosztó maradt számukra vigaszágon, ahol a ladinok ellen bizonyíthattak Molnár László tanítványai.

Bár úgy volt, hogy az erdélyi-székelyföldi csapatot kapják, végül úgy alakult, hogy erre a párharcra csak akkor kerül sor, ha legyőzik a ladinokat, illetve a székelyek is túljutnak a oroszországi németeken.

Mieink az akadályt meg is ugrották, ugyanis a péntek délutáni mérkőzésen 3:1 arányban diadalmaskodtak, s gyakorlatilag lejátszották ellenfelüket a pályáról, bizonyítván, hogy helyük lett volna a legjobb négy között, és csak a szerencse pártolt el mellőlük azon a bizonyos tizenegyes párbajon. Góljainkat Kalmár Lajos, Meszlényi  Renátó és Köböl Máté szerezték.

„Kemény csata volt. 35 fokban játszottunk megint, ami nem volt túl kedvező körülmény. Ellenfelünk ráadásul veretlen volt eddig, de minden szempontból jobbnak bizonyultunk náluk. A bírók sajnos, megint gyengék voltak, de az első félidőben már megszereztük a vezetést, a második félidőben pedig jobban kinyílott az ellenfél, és még kettőt vágtunk nekik. Végül tizenegyeshez jutott az ellenfél egy ki-ki szituációban, de kapusunk, Rengel Péter fantasztikus mozdulattal hárítani tudott, ám a kipattanónál már tehetetlen volt. Tisztes eredményt értünk el. Bízunk benne, hogy a magyar válogatott is hasonlóan fog diadalmaskodni vasárnap” – foglalta össze a Felvidék.ma-nak Nagy Dávid, aki immár a helyszínen szorít a csapatnak.

Ám a magyar-magyar találkozóra sajnos, nem kerülhet sor, hiszen az erdélyi testvérek közben kikaptak 4:3-ra, így az oroszországi németekkel meccselünk a torna ötödik helyéért. Meg nem erősített információk szerint valami gond akadt a negyeddöntőben, így egy kedvező eredmény esetén a mieink akár a negyedik helyre is odaérhetnek.