Szucsánszki Zita volt a magyar válogatott egyik legjobbja a szlovákiai mérkőzésen (Fotó: Földi Imre)

A női kézilabda Európa-bajnokság selejtezőjének 5. fordulójában Magyarország 32–23-ra megverte Szlovákiát Nagymihályban, ezzel kijutott a svédországi Eb-re. A mieink a 26., és a 44. perc között csak egy gólt kaptak – azt is hetesből –, főképp ennek a remek védőmunkának köszönhető a magabiztos siker, számolt be a nemzetisport.hu

A magyar válogatott kiválóan indított, hiszen az ötödik percben már 5–1-re vezetett, a szlovákok azonban a 12. percben egyenlítettek (6–6). Ezek után az első félidő végéig fej fej mellett haladtak a felek. A játékrész hajrájában a mieink többször is emberelőnyben játszhattak, amit sikerült kihasználni, és Szucsánszki Zita, valamint Zácsik Szandra vezérletével a szünetig elhúztunk három góllal (12–15).

A második félidő elején a védekezés összeállt, Kiss Éva remekül védett, e két tényezőnek köszönhetően a mieink 18 percen keresztül nem kaptak akciógólt! A házigazdák a 44. percben átlövésből megtörték a jeget, de ekkor a mieink már héttel vezettek (14–21).

A folytatásban tovább nőtt a különbség a két csapat között, az 51. percben Szucsánszki hetese után tízzel vezettünk (16–26). A hajrában Lukács Viktória és Mészáros Rea is feliratkozott a gólszerzők közé, a mieink ekkor már önfeledten, könnyedén kézilabdáztak. A szlovákok az utolsó másodpercben szépítettek, így „csak” kilenccel nyert az Elek Gábor, Ambros Martín kettős által irányított csapat (23–32).

A magyar válogatott ezzel a győzelemmel kijutott az Európa-bajnokságra, a csoportelsőséghez azonban hazai közönség előtt még le kell győznie Finnországot. Az Eb-t december 4–18. között rendezik Svédországban.

Dusan Poloz, szlovák szövetségi kapitány a mérkőzést követően elmondta, hogy a magyar válogatott végig kézben tartotta a mérkőzést. Sérülés miatt hét játékosuk nem játszhatott, de véleménye szerint az első húsz percben jó volt a csapat. “Ha az emberelőnyöket és a hétmétereseket jobban kihasználjuk, még jobb lehetett volna a játékunk. A szünet után elfáradtunk, nem ment úgy a támadás és a góllövés” – vélekedett a vesztes csapat vezetője.

Ambros Martín véleménye szerint nagyon jól és koncentráltan kezdett a magyar csapat, utána viszont kicsit tompábbak lettek a tempótól, amelyet maguknak diktáltak. “Kissé visszaesett a teljesítményünk, és a szlovákok sem kézilabdáztak rosszul. A második félidőben a kapusbravúroknak is köszönhetően sikerült fokozatosan ellépnünk. Biztosan nyertünk, ez a legfontosabb” – jelentette ki a magyar kapitány.

A mérkőzést 1600 néző előtt a keleti-szlovákiai Nagymihályban játszották, ahová a környékről több magyar szurkoló, köztük felvidékiek is elkísérték a piros-fehér-zöld csapatot.