A kajaknégyes megvédte olimpiai bajnoki címét. Fotó: MTI -Kovács Tamás

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina összeállítású kvartett – a londoni összetételhez csak egy helyen változva, amikor is Csipes helyén Kovács Katalin ült – a szombati döntőben, a német egységgel vívott nagy csata után nem egész egy másodperc előnnyel az elsőként ért a célba és ezzel a 8. magyar aranyat szerezte meg a riói olimpián.

Kozák az olimpiák történetében az első női kajakos, aki triplázott, miután egyesben, Szabó Gabriellával párosban, és most a négyes tagjaként sem talált legyőzőre. A magyar küldöttség 15. érmét, egyben nyolcadik aranyát szerezte.

A Myšák-Vlček-Tarr-Linka összetételű férfi kajak-négyes pedig ezüstérmet nyert Szlovákiának a szintén szombaton tartott 1000 méteres döntőben. A harc itt a német egységgel kezdődött, azok viszont a táv felénél már jelentős előnyre tettek szert. A szlovákiai csapatra viszont veszélyesen feljött a cseh hajó és csak az utolsó 50 méter ragyogó hajrája biztosította Likér Péter edző védenceinek a megérdemelt második helyet, amely Szlovákia számára egyben a második ezüst a riói játékokon.

Tarr György és Vlček Erik Komáromba, Linka Tibor Somorjára, Myšák Denis pedig Divékrudnóra viszi haza az ezüstöt, mely mindenképpen nagyon szépen csillog.