Aranyérmes a kajakos Kozák Danuta a nõi kajak egyesek 500 méteres versenyének döntõje után. Fotó: MTI -Kovács Tamás

(írásunk frissítve Kozák Danuta nyilatkozatával)

Kozák – aki kedden Szabó Gabriellával párosban is győzött ezen a távon – a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte. Négy elsőségével most már ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa.

“Az elsődleges célom az volt, hogy egészségesen tudjak odaállni a rajthoz, és ki tudjam hozni magamból, ami bennem van – mondta pár perccel a célba érkezése után. – Szeretném megköszönni Toman József csapatorvosnak, hogy helyre rakott, s az egész orvosi stábnak, meg az egész szövetségnek, hogy tartották bennem a lelket, és mentálisan is sokat segítettek” – utalt arra, hogy a hétfői, első vízre szállása előtti éjszaka hasmenése volt, és – a csapatorvos tájékoztatása szerint – bélfertőzéses szindróma alakult ki nála.

“A londoni olimpia után az volt a cél, hogy megvédjem a címem, ez még Magyarországon senkinek sem sikerült ebben a számban. Négyéves álmomat sikerült valóra váltani” – tette hozzá.

A magyarok az olimpiákon – a Magyar Olimpiai Bizottság összesítése szerint – eddig 175 arany-, 151 ezüst- és 174 bronzérmet nyertek.
A riói magyar küldöttség csütörtökig hét első, három második és négy harmadik helyet harcolt ki.

A kajakos Kozák Danuta szerezte Magyarország 500. olimpiai érmét: az UTE 29 éves versenyzője címét megvédve megnyerte csütörtökön az 500 méteres versenyt a riói játékokon.

Az immár négyszeres olimpiai bajnok a döntőben féltávnál már az élen haladt, majd fokozatosan növelte előnyét, és végül óriási előnnyel érkezett a célba.

Kozák a magyar kajak-kenu sport 24., illetve a riói küldöttség hetedik aranyérmét szerezte. Négy elsőségével most már ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa.

A magyar sportolók eddig hét első, három második és négy harmadik helyet harcoltak ki a riói olimpián.