Nemes Zoltán a Tatai Minimaratonon (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

Az európai hírnévre is szert tett rangos versenyt 1984 óta szervezik meg a vizek városában, Tatán. Idén Tata Város Önkormányzata, a Trans – Ped Csoport, a KEM SZÖSZ Szabadidő és Természetjáró Szövetség, a Vidanet és a Derik Hungária Kft. támogatásával valósult meg a sportesemény.

Augusztus első hétvégéjén a Magyary Zoltán Művelődési Központ előtt futók és szurkolók százai várták a startpisztoly eldördülését. A 14 km-es táv lefutására tizenkét országból indultak versenyzők, 756-an egyéniben, és 65 váltó 195 taggal vállalta a megmérettetést.

A versenyen Tata testvértelepülései közül jelen volt Alkmaar, Arenzano, Pinczow, Szováta, Szőgyén, Magyarkanizsa és Gerlingen képviselete. A futók között voltak születésnapot ünneplők is, köztük a legidősebb 71 éves, de 80 év feletti futók is beneveztek, és volt, aki babakocsival indult el a rajtvonalról. Hét pihenő állomás várta a futókat, miközben a város legszebb természeti és épített részein haladtak keresztül.

Szőgyén képviseletében Nemes Zoltán futotta le a távot, az alkmaari versenyzőkkel közösen, ahol csapatversenyben az első helyen végeztek.
Nemes Zoltán így vall: „Köszönöm, hogy részt vehettem ezen a rangos megmérettetésen idén immár a második alkalommal. Fantasztikus nap volt egy csodálatos városban. Gyönyörű környezetben futottunk, a felújított Kossuth tér mellett, az Öreg-tó, és a Cseke-tó partján a tóparti sétányok csendjében, de a történelmi hangulatot árasztó kis utcák varázsa is különleges volt. Nagy öröm számomra, hogy a Tatai Minimaraton történetében, a Tatával testvértelepülés Szőgyén színeiben aranyérmet szereztem, az alkmaari versenyzőkkel egy csapatot alkotva.”

A 39 éves Nemes Zoltán két évvel ezelőtt kezdett sportszerűen futni, bár gyermekkora óta inzulinos cukorbeteg. Ennek ellenére egyedi módon sikeres közép és hosszú távfutó, a tavalyi évben 1680 km-t teljesített. A leghosszabb távot a München Maraton versenyen futotta, a 42 km-es teljes maratoni távot.

Szőgyén polgármestere Vígh Gábor büszke a megszerzett aranyéremre, Nemes Zoltán teljesítményére, és örömmel vette, hogy Tata másik testvérvárosával, Alkmaarral közösen osztozhatnak a győzelemben, ezzel is erősítve a Tata testvértelepülései közti együttműködést.