(Fotó: Őry Tibor)

A csallóközi focicsapat a második liga hatodik fordulójában 0:0-ás döntetlent ért el Turócszentmárton csapata ellen, s ezzel a II. liga csallóközi újonca továbbra is vezeti a bajnokságot.

Az egész találkozó alatt a hazai csapat játszott fölényben, a somorjaiak hajtottak, küzdöttek, helyzeteket dolgoztak ki, de gólt nem szereztek. Az első félidőben a vendégek kétszer a gólvonalról rúgták ki a labdát, Čemba és Mezovský lövése pedig a kapu mellé ment.

A második félidőben a vendégek csak egyszer találták el a kaput, de Hajdúch kiütötte a labdát. Az 53. percben Peu nagy helyzetet hagyott ki, Leo lökete pedig ismét elkerülte a kaput. Az utolsó percekben a labda állandóan a vendégek tizenhatosában pattogott, de a nagy nyomás ellenére a somorjaiak nem tudtak gólt szerezni.

Lukáš Kaplan, az STK pályaedzője a következőképpen értékelte a mérkőzést: „Az egész meccs alatt mezőnyfölényben játszottunk. Helyzetek is voltak. Csak a gól hiányzott. A foci ilyen is…”

A meccs után a klub egyik tulajdonosával és volt elnökével, Csutora Norberttel beszélgettünk.

Mi a véleményed az eddig lejátszott hat meccsről?

Ez egy nagyon jó eredmény. Ha a szezon előtt azt mondja valaki, hogy hat meccs után veretlenül vezetjük majd a második ligát, nem hiszem el. De ezt szerintem senki sem gondolta volna. Mi egy másik ligából léptünk feljebb, így nem tudtuk, hogy mire számíthatunk. A felkészülés alatt a maximumot nyújtották a játékosaink és az edzői stáb is, ráadásul a Fluminense vezetői is jobb játékosokat küldtek idén Somorjára, mint tavaly. S ezek a játékosok húzóemberek lettek.

Minek köszönhető szerinted ez a jó széria?

Jobb a csapatszellem, jobban megértik egymást a játékosok. A gyakorlatban is egy csapatként funkcionálnak, ami az edző érdeme. Akik jöttek, akarnak és szeretnek győzni.

Kik újak a csapatban az elmúlt szezonhoz képest?

Több új játékos érkezett. A terv az volt, hogy főleg a Csallóközből igazoljunk. Hat játékost szólítottunk meg, közülük csak Králik Csaba vállalta a második ligát, akinek azóta sikerült beépülnie a csapatba. Igaz, hogy Perbetén született, de már itt lakik. Sajnálatos esemény viszont Pončák, Ágh Zoli és Špánik sérülése. Öröm az ürömben, hogy az ő pótlásukra beugrók, név szerint Ozogány, Marič-Bjekič és Edginton, jól beilleszkedtek, és kitűnően pótolták a sérült játékosokat.

Hogy állnak a tárgyalások a Fluminensevel? Igaz, hogy többségi tulajdonos lett a brazil klub?

Hetvenhét százalékos tulajdonrészre van elővásárlási joguk, mely december végéig tart. Addig kell dönteniük, s addig folynak a tárgyalások és az egyeztetések. Szóval, egyelőre még nincs többségi tulajdonrészük. Annyit tudok mondani, hogy jelenleg ők finanszírozzák a felnőtt csapat működését.

Az ifjúság nevelését is átveszik majd fokozatosan?

Jelenleg csak az U19-es csapatot figyelik kiemelten. Később talán még az U17-es és az U15-ös csapatot fogják figyelemmel kísérni. Náluk megközelítőleg 14-15 évesen kezdenek a tehetségekkel foglalkozni, hamarabb nem. Tehát a fiatalabb korosztályok nevelése továbbra is ránk marad.

Mit vársz a következő meccsen Vágújhelyen?

Én mindig győzelmet várok, megpróbálunk három ponttal hazatérni. De ha egy lesz belőle, akkor sem fogunk bánkódni. Azt is szeretném, hogy minél hamarabb gyógyuljanak meg a gyerekek. Szerencsére lassan már kezdenek edzeni a fiúk.

Ha úgy alakulna, hogy a bajnokság végén is az első helyen állna a csapat, tudná vállalni az első ligát?

Ha ez lenne a helyzet, az anyagi hátteret biztosítanák a brazilok. Más kérdés a műszaki, infrastrukturális háttér. Amatőr klubból próbálunk átalakulni. Nem lehet átugorni bizonyos fejlődési szakaszokat. A játékoskeret elég lehet rá, de fejlődni kell minden téren. Egyelőre ez még nem aktuális kérdés. Megyünk előre, meccsről meccsre építkezünk. A Turócszentmárton elleni meccsen 490 fizető szurkoló volt, a Pomléban összesen kb. 600-700 ember gyűlt össze. Ez is fontos és azt jelzi, hogy mind többen kíváncsiak a csapatra.

A somorjaiak legközelebb szombaton, szeptember 3-án Vágújhelyen lépnek pályára.