Vida fejel, góóóól... (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A Fortuna Liga 17. fordulóját a DAC Nagymihály ellen játszotta a félig elkészült hazai stadionban. A mérkőzés előtti percekben nemcsak a játékosok, hanem a szurkolók is készültek a mérkőzésre. A cél mindkét csoport számára az volt, hogy újra átéljék a múlt heti eufórikus érzést.

A hagyományokhoz híven az YBS Polgári Társulás tagsága, a DAC fanklubja a Nélküled és a Himnusz éneklése után hangos szurkolásba kezdett, hogy tizenkettedik játékosként buzdítsa kedvenc csapatát.

Már a 4. percben helyzetbe is került a DAC, Sarr kapura támadt egy gyors támadás után, és csak szabálytalanul tudta Lazarus szerelni, amiért sárga lapot kapott. Az első félidő első harmadában a DAC beszorította a nagymihályi csapatot a saját kapuja elé, több helyzet is adódott volna a DAC számára, de nem tudták gólra váltani.

A „13. játékos” ezúttal sem maradt otthon... (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)
A „12. játékos” ezúttal sem maradt otthon… (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A 23. percben visszatámadott a Nagymihály, sikeresen játszották ki a DAC védelmét, Mensah azonban a kapu fölé vágta a labdát. A DAC támadó jellegű focit játszott, kemény munkával építették fel támadásaikat, amelyekkel az ellenfél kapujáig el is jutottak. A 26. percben is ez volt a felállás, Vida a tizenhatoson belül került és ismét csak szabálytalanul tudták megállítani. A bíró a DAC javára tizenegyest ítélt meg! A büntetőt Sarr értékesítette DAC – Nagymihály 1:0.

Még javában ünnepelte a DAC, a közönség, a szurkolók a megszerzett vezetést, amikor egy percen belül a Nagymihály akció góllal kiegyenlített. Sem a játékosok, sem a szurkolók nem számítottak ilyen gyors és eredményes ellentámadásra. DAC – Nagymihály 1:1. Ez lett a félidő eredménye is.

A szurkolók azonban nem keseredtek el, nem gyengült a buzdítási kedv. Viszont a nagymihályi csapat játéka feljavult. Kezdték elhinni, hogy van esélyük a DAC ellen. Hiszen, ami nem sikerült a Trencsénnek, azt ők elérték. Felavatták a DAC hálóját. Az új stadionban az első gólt ők adták a DAC-nak.

Dunaszerdahelyi gólöröm (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A második félidő első perceiben ismét a Székely himnuszt énekelte a stadion szurkolótábora, és elkötelezetten ösztönözték egyre jobb teljesítményre a játékosokat. Erre szükség is volt, mert a múlt heti agresszív játékot most nem annyira sikerült megvalósítaniuk. László Csaba edző együtt élt a mérkőzéssel, a partvonalról akár füttyszóval is irányítva a csapatot. Egyre nagyobb tűzzel iramodtak meg a DAC játékosok, aminek következtében a nagymihályiak még többet szabálytalankodtak. Így kapott Lazarus ismét sárga lapot az 56. percben. Kiállítása után emberelőnybe került a DAC, amit ki is használt, nagy nyomás alá helyezve a nagymihályi kaput. Helyzetek sora következett, eredménytelenül. Fizikailag érezhető volt a feszültség. Ekkor már a 4630 néző mindegyike az ellenfél kapujában akarta látni a labdát.

A 78. percben a kívánság valóra is vált. Štepanovský beadását Vida Kristopher fejelte a hálóba. A siker felvillanyozta a nézőket és a játékosokat is, igazi örömfoci és örömünnep vette kezdetét. A végeredmény: DAC – Nagymihály 2:1.

Az új stadionban másodszor vezette győzelemre csapatát „Csaba királyfi, csillagösvényen”.
Ezzel a győzelemmel a DAC a bajnokságban kimozdult a tabella holtpontot jelentő 11. helyről és a 9. helyre lépett előre.

László Csaba a sajtótájékoztatón (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

László Csaba, a DAC edzője a sajtótájékoztató után a Felvidék.ma-nak elmondta:
„Fáradt vagyok, mert ilyenkor nagyon sok mindent kivesz belőlem a mérkőzés. Főleg, hogy én élek a mérkőzéssel, és amúgy is olyan edző vagyok, aki próbálja segíteni a csapatát kívülről, már amennyire ez lehetséges. Ez nem egy szép mérkőzés volt, ez a mérkőzés a győzelem kiharcolásáról szólt. Mondtam a játékosoknak is, hogy a stadionnyitó utáni meccs lesz a legnehezebb. Magasra helyeztük a lécet, amit magunk elé tettünk az első hazai mérkőzés után, és ezt a lécet ma át kellett ugrani. A sajtótájékoztatón is elmondtam, hogy ez nem egy „szexi” futball volt, hanem egy munkás futball. Az eredmény pedig széppé és attraktívvá tett minket.”

A jövő hét szerdai Nagyszombat elleni kupamérkőzésről a mester kifejtette: „Úgy készülünk, hogy most gyorsan megcsináljuk a regenerációt, holnap a fiúk szabadnapot kapnak és hétfőn kezdődik a komoly munka. Ez megint egy nagyon fontos mérkőzés lesz, mert a kupában szeretnénk továbblépni és a reményeket még tavaszig életben tartani.”

A következő mérkőzés a Szlovák kupa nyolcaddöntője lesz, a DAC – Nagyszombat találkozóra 2016. november 30-án, szerdán, 19:00 órakor kerül sor.