A pöstyéni Mikulášiková Rebeka célozza meg a kosarat (fotó: basket.sk)

Nem várt drámával ért véget a pöstyéni sirályok (sirálylányok) utolsó idei bajnokija, hiszen a szombati meccs a várakozások ellenére egyáltalán nem hozott sima hazai győzelmet.

A somorjai lányok a mérkőzés utolsó percéig küzdöttek, küzdeni akarásuk pedig majdnem hozzásegítette őket egy szenzációs eredményhez. Sajnos, csupán majdnem, hiszen a hazaiak óriási szerencséjüknek köszönhetően tudták csak otthon tartani a három pontot, melyet a 63:59-es győzelem jelentett nekik.

A csallóköziek kezdték jobban a meccset, hiszen már 4:0-ra is vezettek, de a fürdővárosiak aztán az 5. percben a javukra fordították az eredményt. Ekkor 9:6 volt az állás. Ettől a pillanattól kezdve pedig a hazaiak már nem engedélyezték a kiváló napot kifogó vendégeknek, hogy visszaszerezzék a vezetést. Tegyük gyorsan hozzá azt is, hogy a somorjai lányok azt sem engedték, hogy a sirályok nagyon elhúzzanak, bár a 21. percben, amikor a hazaiak előnye már 14 pont volt, kevesen gondolták, hogy még szoros lehet a vége. Pedig így történt. Öt perccel a vége előtt is még 59:47-re mentek a hazai lányok, és a meccs legvégére 61:59-re hozták fel az állást. Sőt, a somorjaiak legjobbja, Vyňuchalová kihagyta a kihagyhatatlant, hiszen elhibázott egy biztosnak tűnő kétpontost, az ellentámadás után pedig egy Slezárikovával szemben elkövetett szabálytalanság után a sértett értékesítette a büntetőket, kialakítva a végeredményt, amely így a gyengén játszó pöstyénieknek kedvezett. Tegyük hozzá, hogy a hazai győzelem nem biztos, hogy megérdemelt volt.

Plüssállatok a pályán (fotó: basket.sk)

A szombati mérkőzéshez kapcsolódott a „Plüssállattal a sirályokra” nevű karácsony előtti akció is, melynek az volt a lényege, hogy a szurkolók plüssállatokkal a kezükben érkeztek, amelyeket az utolsó sípszó után bedobtak a pályára. A plüssfigurákat, melyekből tényleg sok gyűlt össze, a kosaras lányok olyan rászoruló gyerekekhez juttatják majd el, akiknek ezzel szebbé tehetik az idei karácsonyukat. Gratulálunk a nemes gesztushoz.

Lelkes Júlia, a somorjaiak fiatal tehetsége elmondta: „Annyit mondhatok, hogy elég idegtépő volt ez a meccs, de főleg az volt a meglepő, hogy így végződött. Kár, hogy végül nem sikerült pontokat szereznünk, mert nem játszott jól a Pöstyén. A meccs végén 3-4 alkalmunk is volt az egyenlítésre, de valahogy nem jött össze. Romana utolsó dobása nem sikerült, azt hiszem, hogy a büntetővonalról próbálkozott. Nem volt kimondottan se nehéz helyzet, se rossz dobás, de nem ment be. Van ilyen. Megyünk tovább, reméljük, hogy a következő meccsen több szerencsénk lesz.”

Vyňuchalová és Monique a meccs többi részében is egymásra találtak (fotó: basket.sk)
Pöstyéni Sirályok – SBK Somorja 63:59 (15:11, 38:27, 54:43)

Pöstyéni sirályok: Slama 15, Orosz 12, Handy 10, Brown 9, Oliver 4 (Mikulášiková 8, Dudášová 5, Horvátová). Tréner: M. Pospíšil.

SBK Somorja: Vyňuchalová 22, Beronja 16, Hašková 10, Theiner 2, Slezáriková 2 (Lelkes 2, Nagyová 5, Slimáková). Tréner: T. Kačmárik.

Büntetők: 9/7 – 23/16. Szabálytalanság: 12 – 20, 5 szabálytalanság: 36. Oliver. Hármas: 6 – 1. Nézők: 340. Vezették: Peter Ženiš, Lucia Gálová, Richard Sirocký.

Negyedek: (15:11, 23:16, 16:16, 9:16).