December 3-án és 4-én Szatmárnémetiben, Esztergomban és Mödlingben portyáztak a somorjai vívók és mind a három városban sikeresen szerepeltek!

Szombaton Szatmárban a gyermek férfi tőr versenyen Pirk Ákos és György Bendegúz egyaránt a harmadik helyen végzett, s ennek az eredménynek az értékét növeli az a tény, hogy a versenyen 5 ország 43 vívója indult.

A serdülő lányoknál még rangosabb verseny alakult ki, hiszen itt 5 országból 57 vívó versenyzett a kupáért. Buday Boglárka a 3. helyen végzett, Boda Barbara a 7., míg György Eszter a 8. helyen zárt. Ráadásul a másnapi gyermek női tőrben Kiss Abigél a 7. helyen végzett.

Szombaton az esztergomi Fülöp Mihály Magyar Kupaversenyen a serdülő tőrözők között mérettetett meg Sármány Zoltán, aki a 8. helyen végzett.

Vasárnap szintén Esztergomban, s szintén a Fülöp Mihály Magyar Kupán a legkisebb lányok kategóriájában a 8-as döntőbe vívta be magát Fehér Hanna, aki végül a 8. helyen zárta a versenyt. A gyermek férfi tőrözők között Pirk Ákos és György Bendegúz megismételte a szombati szatmári eredményét és a 3. helyen végzett 5 ország 41 vívója közül. Budai Boglárka vasárnap megállíthatatlan volt és tetszetős vívással megnyerte az esztergomi Fülöp Mihály Magyar Kupa serdülő női tőr versenyét, míg György Eszter a 6. helyen végzett.

A kadét lányaink közül Udvardi Jázmin és Bartal Vivien pedig az alsó-ausztriai Mödlingben villogtak. Az Edi Schwartzerről elnevezett nemzetközi tornán Udvardi Jázmin a második, míg Bartal Vivien a harmadik helyet szerezte meg.

Ezek az eredmények újabb bizonyítékai annak, hogy Somorján magas szintű utánpótlásképzés folyik a vívóklubban. „Az igazat megvallva – minden nagyképűség nélkül – számítottunk arra, hogy jó eredményt érhetünk el. Ezek a gyerekek nagyon tehetségesek, rengeteget tesznek azért, hogy sikeresek legyenek, több éve edzenek velünk és az elvégzett munka mindig meghozza a gyümölcsét. Azt persze nem tudtuk megtippelni, hogy milyen helyezést érnek majd el, de bíztunk abban, hogy ott lehetnek a legjobbak között. Az ilyen eredményekhez persze több minden kell: komoly edzésmunka, kitartás, sok befektetett energia, nemcsak a gyerekektől, hanem a szülőktől is, akik mindenben támogatnak minket és a gyerekeket is” – nyilatkozta portálunknak Nagy József, a somorjai vívóklub edzője.