(Fotó: Somorja Város hivatalos oldala, Mönchengladbach facebook oldala)

A német DFB-kupában mutatkozott be a Borussia Mönchengladbach első csapatában a doborgazi Bénes László. A GBS Somorja, az FC DAC, a Győri ETO és a Zsolna csapataiban is megfordult fiatal tehetség a Greuther Fürth elleni Német Kupa-mérkőzés végén kapott lehetőséget.

Bénes Zsolnáról igazolt a Bundesligában szereplő Mönchengladbach csapatához még 2016-ban, s eddig főleg a második csapatban szerepelt, mely a német harmadosztályban játszik. A téli felkészülés során szinte mindig lehetőséget kapott, a Bundesliga tavaszi fordulóiban viszont eddig a cserepadon kapott helyet. Tegnap azonban a Német Kupa nyolcaddöntőjében a Mönchengladbach edzője 2:0-ás vezetésénél, a 80. percben küldte pályára a csallóközi középpályást.

,,Nagyon örülök, hogy tétmeccsen is bemutatkozhattam a Borussia csapatában. Ma tíz percet kaptam, a végén volt egy helyzetem is. A tizenhatosról leadott lövésemet a kapus megfogta. A legfontosabb azonban az, hogy 2:0-ra győztünk és továbbjutottunk. Célunk, hogy bejussunk a berlini döntőbe. Továbbra is keményen kell dolgoznom az edzéseken, hogy minél többször léphessek pályára” – nyilatkozta Lacus Somorja Város hivatalos oldalának.

„Amikor az első nap itt voltam, örültem, hogy ideigazoltam. Már az edzések is mások voltak, minden játékos száz százalékra küzdött. Nagy, 28-30 játékosból álló keretünk van, a sérültekkel együtt, ezért mindenkinek küzdeni kell, hogy a keretbe és a kezdőcsapatba kerüljön” – mondta egy korábbi interjúban.

(Forrás: Somorja város hivatalos oldala, Mönchengladbach hivatalos oldala)