László Csaba öröme (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A múlt heti tavasznyitó forduló után újra otthonában állt csatasorba a DAC csapata a Fortuna Liga 21. fordulójában Sároseperjes csapata ellen. A Zólyombrézóban játszott mérkőzésről hazahozott egy pont után szinte maratoni, legalább hat meccsen át tartó otthoni játéksorozat veszi kezdetét a DAC Arénában, öt bajnoki és előreláthatóan egy kupamérkőzéssel.

A DAC és a Sároseperjes a jubileumi, 40. egymás elleni mérkőzésen csapott össze e késő téli, napsütéses mérkőzésen. Az aréna épül, pár perccel a játék kezdete előtt is munkások dolgoztak a főlelátó pillérein. Sajnos, tegnap egy baleset is történt. Az építkezésen dolgozó 60 éves munkás súlyosan megsérült, kórházba kellett szállítani.

A DAC “szentélye” (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Folyik a munka a stadionon és a csapatban egyaránt. A téli átigazolási időszak alatt a csapatot elhagyta Szarka Ákos és Róbert Polievka is. Az előbbi a DVCS csapatát erősíti, utóbbit a Zólyombrézó csapatának kikölcsönözték. A László-csapathoz új emberek szintén érkeztek: Ľubomír Šatka, Pavol Šafranko, Benjamin Száraz, Jakub Kosorín és Esmerald Aluku. Ljubicic csapatkapitány szerint az egyik legfontosabb feladat a fiatal játékosokat segíteni a beilleszkedésben. A mai mérkőzés egy fontos célja ugyancsak az volt, hogy a csapat az új arénában megőrizze veretlenségét, és ezt ma sikeresen meg is oldották. Eltiltás miatt nem állhatott csatasorba Huk és Štepanovský sem, sérülés miatt pedig Brašeň, Kwin, Ľupták és Aluku, ennek ellenére a fiúk nem estek kétségbe és hozták, amit mindenki elvárt tőlük.

DAC!!! (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Már a mérkőzés elején nagy nyomás alá helyezte a hazai gárda a Fortuna Ligába pár év után visszatérő FC Tatran együttesét, aminek meg is lett az eredménye. Pačinda a 9. percben megszerezte a vezetést, és ezután sem enyhült a nyomás Sároseperjes kapuján. Michalik 12. percben belőtt labdáját kellett az ellenfél védelmének hárítania. A vendégcsapat a 19. percben veszélyeztette Slávik kapuját, de a kapus hárított.

A pihenő után újult erővel léptek pályára a csapatok. Az 56. percben Sarr fejelte a labdát a hálóba egy szöglet után. A DAC saját térfeléről vezetett támadásokat, amelyek rendre elértek az ellenfél kapujáig, de gól nem született egészen a 65. percig, amikor Vida, szöglet után a labdát a hálóba passzírozta a 4532 lelkes szurkoló nagy örömére, akik alig tudták megünnepelni a 3.gólt, a labda ismét a hálóban volt. Šafranko megszerezte első gólját a DAC színeiben és csapata negyedik találatát a mai napon. A 72. percben az i-re a pontot Pačinda tette fel, beállítva ezzel az 5:0 végeredményt. A hangulat a lelátón és a pályán a tetőfokára hágott. A jól ismert rigmusok egymás után csendültek fel. Tombolt kicsi és nagy, fiatal és idős. De hát meg is tehették, mert „Játszott a csapat”.

A szurkolók (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

László Csaba a mérkőzés értékelésekor méltatta az ellenfél sportszerűségét. Megjegyezte, hogy az első félidő után talán kicsit hangosabb volt az öltözőben a szokásosnál. Védenceinek figyelmét arra hívta fel, hogy egy bekapott gól mindent megváltoztathat, de mint elmondta, a fiúk megküzdöttek a győzelemért.

Ezek után talán értelmetlen is feltenni bármelyik DAC drukkernek a kérdést, hogy mit csinál jövő szombat délután, mert szerintem mindenki eljön a következő, március 4-i mérkőzésre és a maratón tovább folytatódhat. Mindannyiunk örömére.

A mérkőzésen készült fotóink megtekinthetők IDE kattintva.