Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Hazai pályán maradt veretlen a DAC a Rózsahegy ellen, március 4-én, szombaton. Az első találatot óriási kapushibának köszönhetően a 9. percben Šafranko szerezte meg a DAC-nak, míg a Rózsahegy a 42. percben Peter Maslo góljával egyenlített.

A mérkőzés prológusaként elmondhatjuk, hogy a DAC már a tabella 6. helyéről vágott neki a 22. fordulóban az öt maratoni, hazai mérkőzéssorozatból a negyediknek március 4-én. A kihívó a bajnokság ötödik helyén álló Rózsahegy volt, akik azért érkeztek Dunaszerdahelyre, hogy megtörjék azt a veretlenségi sikersorozatot, amelyet a dunaszerdahelyi csapat a DAC Arénába hazatérve László Csaba vezetésével november 19. óta tart.

A csapatok tavaszi formájáról érdemes megjegyezni, hogy míg a Rózsahegy együttese a 21. fordulóban hazai pályán a harmadik helyen álló Podbrezová csapatával gól nélküli döntetlent játszott, addig a DAC a tabella utolsó előtti helyezettje, a Sároseperjes ellen aratott ötgólos, diadalmas győzelmet. A Fortuna Liga mérkőzéseit követve nehéz ellenfélre és küzdelmes összecsapásra számíthatott a közönség.

Kezdődjék a játék! (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Az őszi idény 11. fordulójában a két csapat döntetlen, 2:2 arányban hozta a mérkőzést. Az eredménnyel egyik fél sem volt elégedett, mert az akkor még Németh Krisztián által edzett csapat egyik legszorosabb mérkőzésén úszott el a három pont, míg a rózsahegyiek nyerni akartak a hazai pályán, de csak egy pontot szereztek.

A mai nap mérkőzésének az eredményével a vezetőedzők nyilatkozata alapján szintén csalódottságot tapasztaltunk, hiszen mindkét csapat győzni akart, de az őszi forduló eredménye megismétlődött.

A DAC Arénába kilátogató nézőket napos idő, de rendkívül kellemetlen, csípős szél fogadta. A mérkőzést megnyitó hagyományos ceremóniát követő kezdőrúgás után a rózsahegyi csapat erős, támadó szellemű játékba kezdett, de a DAC kihasználta Hajdúch kapus hibáját és a 9. percben megszerezte a hazaiaknak a vezetést. Dunaszerdahely –Rózsahegy 1:0

Ünnepelt a több mint 5000 néző, gyerekek, fiatalok, felnőttek, idősek, nők és férfiak egyaránt. Ünnep volt ez, a sport, a magyar szó ünnepe. Az első félidőre jellemzően a DAC agresszív, elszánt támadásokat vezetett az ellenfél kapuja elé, minden labdáért küzdöttek a játékosok. Hosszú és pontos adogatásokkal tördelték meg a rózsahegyiek lendületét, miközben látványos akciókkal jutottak el a kapujukig. László Csaba vezetőedző együtt élt a mérkőzéssel, egy karmester precízségével irányította játékosait. Az első félidőben dominált a DAC, beszorítva ellenfelét a saját kapuja elé a 42. percig, amikor egy hirtelen ellentámadást indított a Rózsahegy csapata, amit a DAC védői nem tudtak feltartóztatni, és a 42. percben Peter Maslo góljával beállította az 1:1-es eredményt a félidő végére.

Šafranko öröme (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A második félidőt a rózsahegyiek gólveszélyesebb helyzetekkel indították, de a DAC felvette a kesztyűt és harcolt, hogy megszerezze a vezetést. A 64. percben Štepanovský helyzete kimaradt, ám lázba hozta a nézőket. A B lelátó elkötelezett szurkolóinak lelkesedése a stadionban lévő 5045 nézőt is magával ragadta és a sokszor emlegetett tizenharmadik játékosként álltak a csapat mellé.

A hátralévő játékidő perceinek a csökkenésével a hangulat egyre fokozódott. Mindenki a vezetést jelentő gól megszerzését várta. A DAC küzdött, a helyzeteket azonban nem sikerült értékesíteni. A rózsahegyiek szintén teljes erővel próbálták a vezetést megszerezni, folyamatos nyomás alatt tartva a DAC játékosait és a kapuját is. Játékukkal, erőnlétükkel, felkészültségükkel igazolták, hogy nem véletlenül vannak a Fortuna Liga ötödik helyén.

Minél nagyobb volt a DAC csapatán a fizikai és az érzelmi nyomás, annál bizonytalanabbnak látszódott a játékuk. László Csaba ekkor három cserével próbálta erősíteni a csapatát. Végre magyar nemzetiségű játékosok is voltak a pályán! Ekkor állt be Kontár és Mészáros a küzdelembe. A második félidő utolsó harmadára a futballkedvelő közönség egy nyerni akaró, de erőnlétileg és szellemileg elfáradt csapatot buzdított a győzelem megszerzésére.

László Csaba, a DAC karmestere (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A mérleget megvonva: színvonalas, magas technikai tudást bizonyító focistákat, agresszív, támadószellemű, izgalmas futballt látott a közönség Dunaszerdahelyen. Konklúzióként elmondhatjuk, hogy a Rózsahegy nehéz ellenfél volt, de mégsem tudta a DAC hazai pályán lévő veretlenségét megszakítani!

A következő mérkőzésen, a Zsolna ellen, amely vezeti a bajnokságot, március 11-én fél ötkor, Dunaszerdahelyen azonban valószínűleg még ennél is jobb formára lesz szükség, ha ezt a szériát a DAC mindannyiunk örömére meg akarja őrizni.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – MFK Rózsahegy 1:1 (1:1)

Gólszerzők: 9. Šafranko – 42. Peter Maslo