Ajnácskő-Tiszolc (Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma)

A rimaszombatiak idegenben, a tornaljaiak odahaza arattak sima győzelmet a hétvégi fordulóban, míg a fülekieknek döntetlenre futotta. A forduló rangadóját Ajnácskőn játszották, ahol az egyenlő erőt felmutató csapatok csatájában a játékvezető döntött egy teljesen érthetetlen és jogtalan kiállítással, amely miatt majdnem félbeszakadt a mérkőzés is. A diósgyőri fakó színeiben a rimaszombati Boros Gábor négy alkalommal is bevette a salgótarjániak kapuját.

A Poprádon elszenvedett súlyos vereség után (az sem igazán vigasztalhatta a batyiakat, hogy a héthársiak szintén 1:6-tal jöttek haza a Tátra alól) Csányi Csaba védencei Eneszkére látogattak (a következő fordulóban pedig Héthársra utaznak – az illetékesek igazán elgondolkozhatnának a sorsolásról), s az eneszkeiek elleni eddigi sikeres szereplés (a rájátszásban előbb idegenben 2:0, majd otthon 3:0 arányban győzni tudtak) reményt adott, hogy a sorozat most sem szakad meg. A mérkőzésen 10 perc alatt megtörtént szinte minden eseményre méltó, s bár Pástor révén a hazaiak a 35. percben vezetéshez jutottak, a félidő végéig hátralévő tíz percben a rimaszombatiak három gólt is szereztek, így 3:1-es előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A 38. percben Mazur tizenegyesből egyenlített, a 42. percben Kelemen góljával már a batyiak vezettek, s a félidő legvégén Morháč is betalált Deronja hálójába. A második félidőben nem sok minden történt, s a Prošovský–Vasilko, Petrán, Szekulics, Morháč–Kelemen (80. Mikhejev), Lacsarak, Mazur, Ľupták, Fajčík (29. Uličný)–Kuridze (87. Wurczel) összeállítású vendégcsapat megőrizte kétgólos előnyét.
Az MŠK 20-án a már említett Héthársra utazik, míg a rájátszást 27-én, 17.00 órától hazai pályán a poprádiak ellen zárja.

A III. ligában a losonciak a nemesőriek visszalépése miatt szabadnaposak voltak, míg a fülekiek az északi végekre, Námesztóra látogattak, ahol küzdelmes mérkőzésen gól nem esett.
A fülekiek maradtak a 12. helyen, s 21-én, vasárnap 17.00 órától a Podbrezová B csapatát fogadják, míg a losonciak már szombaton Csacára látogatnak.

A IV. ligában a tornaljaiak és az óváriak hazai pályán szerették volna a pontgyűjtést folytatni, míg az ipolynyékiek a listavezető Šlková otthonába látogattak, ahol villanyfényes mérkőzésen a hazaiak Dobrík góljával már a 10. percben vezetést szereztek. Antal a 60. percben egyenlített, de az ipolynyékiek nem bírták a hazaiak hajráját, s előbb a 85. percben Vucskovics, majd a ráadásban Rusnák is betalált Geregai kapujába. Az óváriak nagyon fontos mérkőzésen fogadták a Rakytovce csapatát, akik már az első akciójukból bevették a hazaiak kapuját. Az óváriak nem adták fel, s még az első félidőben Golian két góljával fordítani tudtak. Malatinec a 85. percben azonban eloszlatta a hazaiak győzelmi reményeit, s így a két csapat megosztozott a pontokon.

Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma

A tornaljaiak a múlt heti váratlan óvári kisiklás után a járási székhely csapatát, a nagyrőceieket fogadták, s a 12. percben Balog és Betík góljaival a mintegy 300 fős közönség hazai vezetésnek örülhetett. A mérkőzés végén Pipíška is feliratkozott a góllövőlistára, így a hazaiak magabiztos győzelemmel feledtették a kínos óvári vereséget, s egy ponttal lemaradva a Rakytovce csapatától a negyedik helyen tanyáznak.
Hétvégén a tornaljaiak a zólyomkovácsiakhoz, az óváriak a nagyrőceiekhez látogatnak, az ipolynyékiek viszont odahaza fogadják a tótgyarmatiakat.

Az V. liga rangadóját Ajnácskőn játszották, ahol a harmadik helyen álló hazaiak az éllovas tiszolciakat fogadták. A napos idő és a múlt heti nem akármilyen eredmény (20:1 Nagybalog) ellenére alig százan látogattak el a mérkőzésre. A 23. percben Antal a vendégeknek szerzett vezetést, de két perc múlva Ruszó Bélának köszönhetően már 1:1 állt az eredményjelző táblán. A második félidő elején a hazai védők elméláztak, s Prečuch ismét megszerezte a vezetést a vendégeknek, de a hazaiak másodszor is viszonylag gyorsan egyenlítettek a Nagybalog ellen tíz gólt szerzett Kovács jóvoltából. A hazaiak meddő mezőnyfölényben játszottak, de a vendégeknek is voltak veszélyes megmozdulásaik. Aztán a 60. percben elszabadult a pokol. A hazaiak tizenhatosán belül összekapott egy tiszolci és egy hazai játékos, s mindketten a földre kerültek. Ľupták hosszas tanakodás után kivonult a partjelzőjéhez, majd mind a játékosok, mind a nézők megdöbbenésére Varga kapusnak mutatta fel a piros lapot. A jegyzőkönyv szerint a játékvezető durva megsértéséért. A kapus kb. öt méterre állt az esettől… Közel tíz percig állt a játék, míg nehezen lecsillapodtak a kedélyek, a hazaiak cseréltek, és Pelle Csaba állt a kapuba. A játék folytatódott, de a letaglózott hazaiak már nem tudtak visszakapaszkodni a játékba, amit a tiszolciak ki is használtak. Nagyon kérek minden játékost és nézőt, hagyják a bírókat elmenni, mert ha bántalmazzák őket, azzal is csak mi járunk rosszul – fogta könyörgőre a műsorközlő a hihetetlen bírói döntést nehezen megemésztő ajnácskőieket.

A csábiak könnyedén megbirkóztak az alsósztregovaiakkal, s így feljöttek a táblázat második helyére, az ajnácskőiek a vereségnek köszönhetően viszont lecsúsztak a hatodik helyre. Kínos kudarcban volt viszont részük a feledieknek, akik Kókai révén már a 8. percben vezetést szereztek a málnapatakiak ellen, ezt követően viszont már csak a vendégek lőttek gólt, mégpedig négyet, így a mintegy 100 néző keserű szájízzel távozott a verőfényes délutánban. Ahogy Ragyolcon is másképp képzelték el a 21. fordulót, hisz az eddig nem vitézlő murányiak elvitték az egy pontot a nemrég még listavezető hazaiaktól. A nagybalogiak ismét kikaptak, de most odahaza a nyustyaiaktól csak egy hármast kaptak.
A 22. fordulóban a felediek az éllovas tiszolciakhoz utaznak, a ragyolciak Divényre, míg az ajnácskőiek Nyustyára. Az utolsó nagybalogi alakulat Alsósztregován próbál szerencsét.

Komoly tétje volt a Kersák–Debreczeni, Híves, Benkő-Bíró, Kerényi (Illés E., 88.) –Gólya (Takács P., 35.), Romhányi–Oroszi, Zvara (Csóka, 35.), Berki–Lukács összeállításban pályára lépő salgótarjániak számára a diósgyőri fakó elleni idegenbeli mérkőzésnek, hisz egy esetleges győzelemmel akár a negyedik hely is elérhető közelségbe került. A tartalékos Bari legénység (Sulcu, Köböl és Lupták is hiányzott sérülés miatt) a Múcsonyban megrendezett találkozón 5:2 arányú vereséget szenvedett a Lipták Zoltánnal felálló Diósgyőr kettő ellen. Pedig a gólkirály Lukács Rajmund ezúttal is kitett magáért, hisz a 2. percben tizenegyesből ő juttatta vezetéshez a vendégeket, majd a rimaszombati származású Boros Gábor három találata után ő hozta vissza a játékba a tarjániakat, így a szünetben 3:2 volt az eredmény. Tamási játékvezető nem fukarkodott a büntetőkkel, hisz Boros második, majd a negyedik gólját is tizenegyesből szerezte. S mivel a 62. percben Kádas is betalált Kersák kapujába, a hazaiak sima győzelmet arattak. A tarjániak a 7. helyen várják a folytatást, míg a kazincbarcikaiak már most biztosították a bajnoki címüket, így jövőre az NB2-ben folytathatják.
20-án, szombaton az STC 18.00 órától hazai pályán, a Szojka Ferenc Stadionban a BKV Előre csapatát fogadja.

A fotók az Ajnácskő-Tiszolc mérkőzésen készültek.