(Fotó: stcsalgotarjan.hu)

Lassan, de biztosan befejeződik a 2016/2017-es évad az alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságokban. A gömör-nógrádi régióban a rimaszombatiak második idegenbeli mérkőzésüket nyerték egymás után, a tornaljaiak, az ajácskőiek és a fülekiek is győzelemmel vették a fordulót, míg a ragyolciak mérkőzése a zöld asztalnál dől majd el. Igaz, nem kétséges, kinek a javára…

A II. liga alsóházi rájátszásának utolsó előtti fordulójában ismét idegenben szerepelt Csányi Csaba csapata, s az eneszkeiek után Héthársról is három ponttal tért haza, ezzel, függetlenül az utolsó mérkőzéstől bebiztosította a 8. helyet.

A Prošovský–Lacsarak, Petrán, Szekulics, Uličný–Kuridze (79. Mikhejev), Fajčík (90. Balog J.), Morháč, Ľupták, Kelemen (90. Wurczel)–Mazur összeállításban pályára lépő batyiak már a 16. percben elvették a mintegy 150 néző kedvét, amikor egy tetszetős támadás végén Mazur bevette Bartoš kapuját. A hazaiak a második félidő elején Kraľovič mintegy húszméteres bombájával egyenlítettek, de a végső szó ismét Mazuré volt, aki a 86. percben Ľupták passza után az üres kapuba vágta a labdát.

Az alsóházi rájátszás „színvonalára” mi sem jellemzőbb egyébként, minthogy a másik mérkőzésen a poprádiak 11:0 arányban kivégezték az eneszkeieket.

A II. ligás búcsúmérkőzésen a rimaszombatiak május 28-án, vasárnap, 17.00 órától a poprádiakat fogadják.

A táblázat állása:

Megvan a hőn áhított három pont

A III. ligában a losonciak a múlt heti szünet után Csacára látogattak, ahol gólt csak a hazaiak lőttek, de mivel az egyik öngól volt, így csak 2:1 arányban győztek, amivel pontszámban beérték Vízkeleti János együttesét. A fülekieknek égetően szükségük volt a három pontra, s a vakító napsütésben 550 néző hajtotta a csapatát, akik az elején és a végén vették be Vujosevics, illetve Juhász Róbert jóvoltából Slaniniak kapuját, így megszerezték a hőn áhított három pontot, amellyel egy helyet előrébb léptek a táblázaton.

A III. ligás csapatokra a héten két mérkőzés is vár, május 24-én, szerdán lejátsszák a 30. forduló mérkőzéseit, a fülekiek 17.30 órától a Kremnička csapatát fogadják, míg a losonciak Vágtapolcára utaznak.

Hétvégén a losonciak már szombaton 17.00 órától a Makov csapatát látják vendégül, míg a fülekiek vasárnap Liptóselmecre látogatnak.

Idegenben csak félsiker

A IV. liga régióbeli csapatai közül ketten is idegenbe látogattak, s amíg a tornaljaiak kiütötték a zólyomkovácsiakat, az óváriak egy pontot hoztak el Nagyrőcéről. Az óváriak nagyon közel álltak a győzelemhez, ugyanis Máč góljával az utolsó percig vezettek, de Šestina végül pontot szerzett a hazaiaknak. A tornaljaiak a 34. percben vették be először Juhász Csaba révén Rusko kapuját, de a második félidőben Balog, Miglavic és Valaszkay is csatlakozott hozzá, így a tornaljaiak felkapaszkodtak a dobogóra. Az ipolynyékiek Libič góljával a szomszéd rivális tótgyarmatiakat verték 500 néző előtt.

Hétvégén, a 23. fordulóban a tornaljaiak a poltári csapatot, az óváriak a zólyomkovácsiakat fogadják, míg az ipolynyékiek a herencsvölgyiekhez látogatnak.

Duplázás, nagy hajrá és reménytelen küzdelem

Az V. ligában a múlt héten hathatós bírói segítséggel az odahaza vesztes ajnácskőiek a nyustyaiakhoz látogattak, s az ajnácskőiek gólkirálya, Kovács Róbert már a 15. percben vezetést szerzett a vendégeknek, s tíz perc múlva Gáspár Dávid növelte duplájára az előnyt. A hazaiak az utolsó percben szépítettek.

A pofozógép nagybalogiak ezúttal Alsósztregovára látogattak, ahol Bystriansky góljával az 5. percben a vezetést is megszerezték, sőt azt a 69. percig meg is tartották, amikor Maslaňák vette be Brindza kapuját. A hazaiak erőfeszítéseit végül a 87. percben siker koronázta, ugyanis Maslaňák másodszor is betalált, így ha nyögvenyelősen is, de a hazaiak megszerezték a három pontot.

A felediek a listavezető tiszolciakhoz látogattak, de nem sok vizet zavartak, s végül egy hatost kaptak. A ragyolciak a divényiek otthonában csak a 77. percig játszottak, ugyanis a hazaiak létszáma a szükséges hét alá csökkent (a mérkőzést is csak kilencen kezdték el), így a bíró 3:0-s vendégvezetésnél (Nagy, Balázs, Šupina) véget vetett az összecsapásnak. A forduló előtt még a harmadik csábiak hiába szereztek Kotian találatával már az első percben vezetést, a hazaiak a 45. percben egyenlíteni tudtak, s a második félidőben meg is fordították az eredményt, s végül 3:1 arányban győztek.

A 23. forduló mérkőzéseit vasárnap rendezik 17.00 órától, az ajnácskőiek az Alsósztregova, a nagybalogiak a Rimakokava, a csábiak a Murány, a ragyolciak a Málinec csapatát fogadják, míg a felediek a losonctamásiakhoz látogatnak.

A meglehetősen tartalékos, Fildan–Debreczeni, Híves, Benkő-Bíró, Gólya–Lupták (Illés E., 64.), Zvara (Takács P., 67.), Berki, Romhányi, Oroszi–Lukács R. összeállításban otthon pályára lépő NB3-as salgótarjáni STC sorrendben második mérkőzését veszítette el, ezúttal 1:0 arányban a BKV Előre csapatától kapott ki.

Május 27-én Bari Jenő legénysége a második helyen álló monoriak otthonában próbálja megszakítani a rossz sorozatot.