Az ajnácskőiek kiütéses győzelmükkel már a dobogón vannak (Fotó: Ajnácskő FB-oldala)

Esős, nyirkos idő fogadta az alacsonyabb osztályú csapatokat Gömör és Nógrád pályáin a hétvégi fordulóban, s több csapatunk is alaposan leszerepelt. Kikaptak a rimaszombatiak, a losonciak, a ragyolciak és a tornaljaiak is, sima győzelmet arattak a fülekiek, s született egy hihetetlen eredmény is, az ajnácskőiek 20:1 arányban letaglózták a nagybalogiakat, Kovács Róbert 10, Illés Ronald 7 gólt szerzett a mérkőzésen.

A rájátszás hatodik fordulójában a rimaszombati MŠK csapata Prošovský–Vasilko, Petrán, Lacsarak, Morháč–Mikhejev (32. Kelemen), Vargic, Fajčík, Ľupták, Uličný (55. Mazur)–Kuridze (63. Szekulics) összeállításban a poprádiakhoz látogattak, de a két csapat közötti jelenlegi különbség nemcsak a táblázaton, hanem a pályán is megmutatkozott, a batyiak 0:6 után csak a rájátszás perceiben tudtak legalább szépíteni az így is megalázó eredményen.

A hazaiak már a 8. percben megszerezték a vezetést Lacsarak öngóljával, majd a félidő végén Kapláň és Bilas góljaival háromgólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A második félidőben sem változott a játék képe, előbb Daško növelte a poprádiak előnyét, majd Šašinka kétszer is bevette Prošovský kapuját. Az enervált vendégek Kelemen góljával a rájátszás perceiben szépítettek, de így is az idény messze legnagyobb arányú vereségét könyvelhették el.
A már kiesett rimaszombatiak a következő két mérkőzésüket is idegenben bonyolítják le, előbb az eneszkeiekhez, ezt követően a héthársiakhoz utaznak.

Minden sorozat megszakad egyszer, így a III. ligában a losonciak befejezték veretlenségi szériájukat, s meglepetésre a kiesőjelölt liptóselmeciek otthonában szenvedtek váratlan vereséget. A hazaiak Lovás révén már a második percben vezetést szereztek, s a losonciak a gyorsan bekapott gól után nem tudtak ritmust váltani, így a hazaiak a második félidőben megduplázták az előnyüket, s biztosan győztek.
A hétvégén jól ment a kiesőjelölteknek, ugyanis a liptóselmeciek mellett a Makov és a füleki FTC is győzni tudott. A fülekiek 400 néző előtt a helyi öregfiúk meccse után Kostics–Zsivics, Borowski, Rubint, Fajd (54. Hattori)–Urbancsok, Lipták (77. Bari), Vujosevics, Juhász–Ogaraku, Lazsík (66. Botos) összeállításban fogadták a középmezőnyben tanyázó zsarnócaiakat, s bár az első félidőben is fölényben játszottak, Straka kapuja érintetlen maradt. A második félidőben aztán beindult a füleki gőzhenger, s Urbancsok hat perc alatt kétszer is bevette a vendégek kapuját. Az 59. percben Ogaraku, majd három perccel később Vujosevics lövésénél is kapitulált Straka, az utolsó gól mégis a vendégeké volt, a 76. percben Páleník szépíteni tudott.
A 23. fordulóban május 14-én a fülekiek a námesztóiak otthonába látogatnak, míg a losonciak szabadnaposak.

Érdekes módon a IV. ligás tornaljaiaknak (Völgyi–Pipíška, Drnaj, Duczman D., Duczman T.– Valaszkay, Juhász Cs., Farkas, Betík–Rubint, Miglavic. Csere: Kováč, Balog, Nyíri) is egy kiesőjelölt otthonában szakadt meg a remek sorozata, mégpedig Óváron. A szakadó esőben lejátszott mérkőzésen a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de gólt csak a hazaiak lőttek, mégpedig az első félidő hajrájában, Vikor Dávid révén. A hazaiak a győzelmükkel is maradtak az utolsó helyen, de két pontra megközelítették a Kováčová és Poltár csapatait. A tornaljaiak viszont sajnálhatják az elmulasztott lehetőséget, hisz egy győzelemmel felkapaszkodhattak volna a dobogóra.

Az ipolynyékiek a Badín csapatát fogadták, miután az előző fordulóbeli mérkőzésüket az egyik játékosuk fertőző betegsége miatt el kellett halasztaniuk. A hazaiak végig fölényben játszottak, de gólt csak egyet lőttek, mégpedig a 67. percben, amikor Ondrík fejese a kapufáról a hálóba pattant. Az ipolynyékiek ezzel a győzelmükkel megelőzték a tornaljaiakat a táblázaton.

Az ipolynyékiek szombat este villanyfényes mérkőzésen az éllovas Šalková otthonában játszanak, vasárnap a tornaljaiak a nagyrőceieket, míg az óváriak ismételten odahaza a Rakytovce csapatát fogadják 16.30 órától.

Különös rekord született az V. ligában, ahol a tökutolsó nagybalogiak az ajnácskőiekhez látogattak. A mérkőzés végeredménye (20:1) önmagáért beszél, a szégyenletes eredmény még sokáig elkíséri majd a nagybalogiakat. Kovács Róbert 10, Illés Ronald 7, míg Šťavina László három góllal járult hozzá a történelmi eredményhez. Ezzel a győzelemmel az ajnácskőiek már felkapaszkodtak a dobogóra. A ragyolciak a mögöttük álló rimakokovaiakhoz látogattak, s a hazaiak már 4:0 arányban is vezettek, végül 5:2 lett a vége. Az ősszel még a feljutásról álmodozó ragyolciak ezzel hosszú idő után lecsúsztak a dobogóról. A felediek a szintén kiesőzónában található divényiek otthonából hozták el a három pontot, mégpedig Múčik Zsolt két, valamint Szabó Tamás és Mihályi Sándor egy-egy találatával. A csábiak a 29. percben szerezték meg Kotian góljával a vezetést Nyustyán, s azt egészen a 90. percig őrizték is, de Nemec kiénekelte a szájukból a győzelmi sajtot.

A hétvégén az ajnácskőiek az utolsó után a listavezető tiszolciakat fogadják, Csábra az Alsósztregova, Nagybalogra Nyustya, Ragyolcra a Murány csapata látogat, míg Feleden a málnapatakiak próbálnak szerencsét.

Az NB3-as salgótarjániak az újpestiek fakócsapatához látogattak, s bár a táblázat állása sima vendéggyőzelmet ígért, a hazaiak ezúttal több NB1-es játékost is szerepeltettek. Az STC házi gólkirálya, Lukács Rajmund azonban Keserű kapuját is bevette, s Bari Jenő tanítványai elhozták a három pontot Újpestről. Ezzel a győzelemmel az STC feljött a 9. helyre, s csak három pont választja el a negyedik helyen álló MTK fakó csapatától.
A salgótarjániak május 14-én Miskolcra, a diósgyőri tartalékokhoz utaznak.