(Fotó: fcdac.sk)

Megszakadt a DAC hosszú hónapokon át tartó veretlenségi sorozata, ugyanis a sárga-kékek idegenben szenvedtek kétgólos vereséget a rózsahegyi csapat ellen. Ráadásul egyes hírek szerint a Honvéddel frissen bajnokságot nyert Marco Rossit – aki egy órával a győztes meccs után bejelentette, hogy távozik Kispestről – már hírbe is hozták a DAC-cal.

Ez a vereség tehát azt jelenti, hogy 16 bajnoki mérkőzés után sikerült megszerezni a DAC skalpját az ellenfeleknek.

László Csaba két helyen változtatott a kezdőn a meccs előtt: a kapuban Száraz, a jobb szélen pedig Aluku kapott helyet. A mérkőzés első percében akár vezethetett is volna a DAC, de a meccs előtt a kezdőbe jelölt Aluku lövését a hazaiak kapusa, Macík hárította. A rózsahegyiek sem aludtak viszont sokáig, hiszen a 16. percben Daniel lőtt a kapu mellé. A 23. perc aztán meghozta a vezetést a hazai csapat számára: Peter Maslo okos passzát követően Gál-Andrezly lőtt kapuba: 1-0. Alig telt el 10 perc, amikor már 2-0 állt a kijelzőn. Mareš cselezgetett a DAC védői között, majd balról Száraz mellett a kapuba talált: 2-0.

A második félidőben magasabb fokozatra kapcsolt a DAC, ezzel aktívabb is lett a sárga-kékek játéka. Az 59. percben Vida került helyzetbe – Ľupták passza után –, de a rózsahegyi hálóőr hatástalanította a szerdahelyi helyzetet. A 78. percben Mészáros passzolt Šafrankónak, aki pontatlanul célzott. Így sajnos nemhogy az egyenlítés nem sikerült, de még becsületgólra sem telt a DAC játékából.

„Büszkék lehetünk a csapatra, amely kialakította a saját arcát a bajnokság végére”

A meccs eredménye azt jelenti, hogy a DAC vereséggel búcsúzott a 2016/2017-es idénytől. S ha emiatt még nem lenne eléggé szomorú a kedves olvasó, hozzátennénk, hogy a Nemzeti Sport és a sportfaktor.hu oldal is úgy értesült, hogy Rossi Dunaszerdahelyen vagy Debrecenben ülhet le a kispadra. László Csabának nyáron lejár a szerződése, és így az is elképzelhető, hogy a DAC-nál már vasárnap bejelentik az olasz szakember szerződtetését.

Mi, felvidéki, csallóközi szurkolók reméljük, hogy Rossi inkább a hajdúsági csapatot választja, hiszen kár lenne elengedni László Csabát és megszakítani az általa megkezdett minőségi munkát.

„Az első félidőben nagyon rosszul fociztunk, még annál is gyengébben, mint egy héttel ezelőtt a Sároseperjes ellen. A második játékrészben már tűrhetőbben játszottunk. Vége van a szezonnak, de ez nem lehet mentség a ma mutatott játékunkra. A rózsahegyiek főleg az első negyvenöt perc alatt játszottak jól, ennek köszönhetik a győzelmet. Sok sikert kívánok a csapatnak az Európa Ligában, és remélem, hogy a következő szezonban is jó meccseket vívunk majd egymással, mi pedig elérjük céljainkat. A szurkolóinknak köszönöm az egész éves buzdítást. Hogy ősszel is én irányítom-e a csapatot, az az előttünk álló napokban eldől. Amikor Dunaszerdahelyre jöttem, a klub nagyon mélyen volt. Úgy érzem, azóta változás történt, sikerült egy 16 meccses veretlenségi sorozatot produkálnunk. Így a végén kicsit csalódott vagyok, de nem mérges, mert büszkék lehetünk a csapatra, amely kialakította a saját arcát a bajnokság végére” – nyilatkozta a DAC mestere a meccs után.

(Forrás: sportolunk.sk, nemzetisport.hu)