Az ajnácskői pálya "vártávlatból" (Fotó: Juhász Dósa János)

Vasárnap befejeződnek a 2016/2017-es idény küzdelmei a focipályákon a Közép-Szlovákiai Labdarúgó Szövetség bajnokságaiban is. De az, hogy ki melyik bajnokságban folytatja jövőre, a tervezett átszervezés miatt majd csak a zöld asztalnál dől el (A kassai VSS éppen ma jelentette be, hogy hiába nyerték meg az I. ligát, nem neveznek be az extraligába).

Az utolsó előtti fordulóban az óváriak legyőzték az ipolynyékieket, nagy meglepetésre odahaza kaptak ki a tornaljaiak, súlyos vereséget szenvedtek az ajnácskőiek, míg a nagybalogiak mérkőzése el sem kezdődött, mivel az ellenfél nem érkezett meg.

A III. ligában a fülekiek a nemesőriek (Stráža) visszalépése miatt szabadnaposak voltak, így egyedül a losonciakért izgulhattunk, akik ugyancsak tartalékos összeállításban – Brauneis–Vilhan (88. Dedinský), Kováč, Szűcs, Cseri–Visics, Husaník, Püspöky, Best (87. Kovalančík)–Kovanič, Oláh (80. Kamendy) – a krasznóiakat (Krásno nad Kysucou) fogadták, de így is begyűjtötték a három pontot. Az első félidőben Husaník, a második félidőben a nigériai Best vette be Lastovica hálóját.

A záró fordulóban június 18-án vasárnap a fülekiek azt a Kálnót (Kalinovo) fogadják a nógrádi rangadón, amely legutóbb a vágtapolcaiaktól (Teplice nad Váhom) szenvedett vereséget odahaza, míg a losonciak Zsarnócára (Žarnovica) utaznak.

A IV. ligában 400 néző jött el Tornaljára az utolsó hazai mérkőzésre, hogy megünnepelje Tomás Boháčik védenceit – Völgyi–Duczman D., Duczman T., Pipíška, Balog (66. Nyíri)–Betík (83. Jankósik), Drnaj, Miglavic (75. Molnár), Kováč–Juhász, Farkas –, akik Nagykürtös ellen szerették volna bebiztosítani az ezüstérmet. Nos, a terv nem sikerült, a vendégek egészpályás letámadási taktikájukkal alaposan meglepték a hazaiakat, s ezen támadások egyikéből a 61. percben Sabó be is vette Völgyi kapuját. A hazaiak a bekapott gól után is próbálkoztak, de nem sikerült egyenlíteniük, s ugyan maradtak a második helyen, de az utolsó fordulóban a Medzibrod otthonában kell pontot vagy pontokat szerezniük, ha szeretnék megtartani a második helyet.

Jól ment a fordulóban a kiesőjelölteknek, a nagyrőceiek és a poltáriak megosztoztak egymás ellen a pontokon (0:0), míg a zólyomkovácsiak és az óváriak is nyerni tudtak. Az óváriak – Národa–Régi, Gemer, Karasy, Ľ. Matikovský (46. Miskei)–Golian, Csányi (78. Dobra), Slobodník, Korbeľ (65. Béres)–Skabella, Máč – azokat az ipolynyékieket fogadták, akik legutóbb hazai pályán kínos vereséget szenvedtek a tornaljaiaktól –, s Máč góljával a 42. percben a hazaiak szereztek vezetést és vonulhattak előnnyel az öltözőbe. A második félidőben hét perc alatt három gól is esett, előbb Libič egyenlített, de két perc múlva Golian ismét vezetést szerzett a hazaiaknak, amit öt perc múlva Ondrejkov egalizált. Az utolsó, mindent eldöntő találat is ipolynyéki játékoshoz köthető, ugyanis Smiknya a saját kapuját vette be, így a hazaiak megszerezték a végső győzelmet is, hiszen erre a találatra már nem érkezett válasz.
Az utolsó fordulóban az óváriak Nagykürtösre utaznak, míg az ipolynyékiek a nagyrőceiek ellen fejezik be az idényt.

Az V. ligában a felediek folytatták idegenbeli vesszőfutásukat, s ezúttal az újonc Santrio otthonában kaptak egy sima négyest. A tavasszal szintén nem remeklő ragyolciak a losonctamásiakat fogadták, s alaposan elaludtak a kezdésnél, ugyanis a 13. percben a vendégek már 2:0 arányban vezettek. Az 53. percben Bodor ugyan szépített, de az egyenlítésre a hazaiak erejéből már nem futotta.

Nagy csatát hozott a málnapatakiak (Málinec) csábi – Bojtos–Balga A., Balga P., Péter, Kotian (55. Vido)–Koncz, Jakab, Mudroň, Balga T.–Kovács (80. Zatyko), Pasternák – vendégjátéka, ahol a vendégek két alkalommal is vezettek, de előbb Mudroňnak, majd Kovács Attilának sikerült egyenlítenie. A mérkőzés a hajrában dőlt el, a 89. percben Jakab Dávid vette be Janšto kapuját, így a három pont odahaza maradt, s a csábiaknak továbbra is maradt esélyük a dobogóra való felkerülésre.

Az ajnácskőiek – Varga– Trizna, Bálint, Ruszó (75. Jakab), Gáspár–Nagy, Molnár, Kalmár (46. Laššák), Illés–Kovács, Básti (68. Kunya) – utolsó hazai mérkőzésükön a murányiakat fogadták, s Illés Ronald és Molnár Tamás góljaival már a 9. percben 2:0 arányban vezettek. A murányiak a 24. percben ugyan szépíteni tudtak, de a 150 néző ezt követően már csak hazai találatoknak örülhetett, a második félidőben ismét Illés Ronald, majd a házi gólkirály, Kovács Róbert is bevette Hrbál kapuját, kialakítva ezzel a 4:1-es végeredményt.
A forduló nem volt teljes, a sereghajtók találkozója elmaradt, mivel a divényiek ki sem utaztak Nagybalogra, s ezzel nagy valószínűséggel helyet is cserélnek majd a táblázaton.

A záró fordulóban a felediek a csábiakat fogadják, a ragyolciak a bajnok Tiszolc csapatához, míg az ajnácskőiek a divényiekhez látogatnak. A nagybalogiak a málnapatakiak otthonában fejezik be az idei pontvadászatot.