A kép a Rimaszombat – Salgótarján előkészületi mérkőzésen készült, amely gól nélküli döntetlennel ért véget (Fotó: Gecse Attila)

Nem volt elég türelmes a rimaszombati MŠK labdarúgó klub vezetése, így végleg elúszott a II. liga. Holott az utolsó pillanatban ismét komoly lehetőség kínálkozott, mivel a kassai VSS megszűnt, így egy hely szabadon maradt a II. ligában. A III. ligában viszont jól kezdtek a batyiak, akik a losonciakkal együtt begyűjtötték a három pontot, míg a fülekiek odahaza kaptak ki az újbányaiaktól.

Szinte az utolsó utáni pillanatban lépett vissza a II. ligától annak győztese, a kassai VSS, amely megnyervén a bajnokságot a legfelsőbb osztályban folytatta volna, végül pénzhiány miatt maga a klub is megszűnt. A szövetség a bentmaradásért vívott pótselejtező győztesének, a nagyszombatiak B csapatának ajánlotta fel a tizenhatodik helyet, de azok nem éltek vele, így a vágújhelyiek (Nové Mesto nad Váhom) és a rimaszombatiak kaptak lehetőséget. Sajnos a rimaszombatiak edzőt váltottak, ugyanis a II. ligához szükséges A licenccel rendelkező Csányi Csaba nem vállalta tovább az edzői feladatot, s a helyére szerződtetett Bari Jenő nem rendelkezik csak B licences képesítéssel (ezért volt kénytelen távozni Salgótarjánból is), így hiába van meg a klub szükséges infrastruktúrája, a kérdés a vágújhelyiek javára dőlt el.

A hétvégén elkezdődtek a III. liga küzdelmei, mégpedig a 15., záróforduló mérkőzéseivel. Bari Jenő legénysége – Prošovský–Zvara, Botos, Morháč, Uličný (80. Miklovič)–Kalmár, Vujosevics (90. Balog), Mészáros (52. Jass), Petrán–Wurczell, Lovyniuk összetételben Csacán kezdte meg a bajnoki küzdelmeket, ahol alig 100 néző volt kíváncsi a batyiak vendégjátékára. A rimaszombatiak a Fülekről szerződtetett Botos góljával már az 5. percben megadták a mérkőzés alaphangulatát, majd a 70. percben Zvara növelte a vendégek előnyét. Két perc múlva ugyan Maslík szépített, de három perccel később az ugyancsak Fülekről érkezett montenegrói Vujosevics eldöntötte a mérkőzést. A rimaszombatiak augusztus 5-én 16.30 órai kezdettel a turócszentmártoniakat (Martin) fogadják.

Remekül kezdtek a losonciak is, Vízkeleti János együttese  – Tojagics–Cvetkovics, Kovanics, Cseri, Vilhan (65. Lamocký)–Kniezsevics, Visics (75. Tannhauser), Kamendy, Havrila (55. Kováč)–Kelemen (75. Hodási), Husaník – a két éve még II. ligás vágtapolcaiakat látta vendégül, de nem mutatkozott túl vendégszeretőnek, ugyanis már az első félidőben háromgólos előnyre tett szert. Visics és Havrila mellett a tavalyi idényt Rimaszombatban töltő Kelemen is betalált, s a kegyelemdöfést a 68. percben az egykoron Füleken és Rimaszombatban is játszó Husaník adta meg a Vág parti együttesnek. Igen rosszul kezdte viszont az idényt a nyáron több alapjátékosát (Telek, Hattori, Vujosevics, Boros, Drak) elvesztő füleki FTC – Kostics–Drozd (61. Kovalančík), Zsivics, Borowski, Rubint–Kasza, Bari (86. Gáspár), Ogaraku, Urbancsok–Juhász, Iboš (79. Fajd) –, akiket hiába támogatott 12. játékosként a nyitómérkőzésre összegyűlt mintegy 600 néző, sima vereséget szenvedett a nem túl acélos újbányai csapattól. Turan és Milosevics góljaival a vendégek már a 21. percben 2:0 arányban vezettek, sőt a 48. percben Milosevics megduplázta góljai számát. Ogaraku és Rubint góljaival a hazaiak közelebb kerültek a vendégekhez, de a végső szó, vagyis gól ismét a vendégeké volt; s a 90. percben a csereként beállt Pútec állította be a 2:4-es végeredményt.  Az 1. fordulóban szombaton a fülekiek Námesztóra (Námestovo) utaznak, míg a losonciak hatodikán, vasárnap a Kálnó otthonában regionális rangadóval folytatják.

A hétvégén már a IV. és V. ligában is elkezdődnek a csatározások, a IV. ligában az ipolynyékiek a herencsvölgyieket (Hriňová), a tornaljaiak a nagyrőceieket, míg az újonc tiszolciak a Marek Hamšík által fémjelzett besztercebányai JUPIE csapatát fogadják. Az V. ligában két regionális rangadóra is sor kerül, a ragyolciak a feledieket, míg az ajnácskőiek a nyustyaiakat látják vendégül.