Fotó: Hideghéthy/archív/Felvidék.ma

Döntetlen eredmény született Pozsonyban az ideiglenes Slovan-pályán, ahol 3022 néző, zömében dunaszerdahelyi szurkoló biztatta idegenben a csapatát.

Jelenlétük nagyban hozzájárult a mérkőzés jó hangulatához és sokszor a játéknak is lendületet adott. Mindkét csapat támadó szellemben futballozott, helyzetek adódtak, amelyek viszont a kapusok jó teljesítménye miatt eredményt nem hoztak.

Az 52. percben a tizenhatos vonaláról a vendég dunaszerdahelyi csapat védői közül azonban Mareš egy jól eltalált lövéssel megszerezte a Slovan vezető találatát. Slovan-DAC 1:0. Ám a DAC eddigi játékmoráljával ellentétben most nem tört meg. Az ellenfél első hibáját Pačinda kihasználta, és a 62. percben egy hosszú szöktetésből megszerezte a labdát, amelyet a hosszú sarokba vágott a kapus mellett. Kiegyenlített a DAC! Slovan-DAC 1:1.

A játék további képén inkább a Slovan-játékosok csalódottsága látszódott. A dunaszerdahelyi gárda küzdött, de az eredményen már nem tudtak változtatni.
Rossi új játékosának ugyancsak bemutatkozási lehetőséget adott. Pályára lépett az újonc Kalmár Zsolt is. Čmelík, a múlt héthez hasonlóan a végjátékban kapott ismét szerepet, míg a szlovák Kristián Koštrna másodszor lépett sárga-kék mezben a pályára.

Rossi taktikájáról az új játékosok kipróbálása azt mutatja, hogy a DAC csapatának a végleges kialakítása még a hátralévő bajnoki fordulók feladata lesz.
Mindenképpen pozitív – és a lefújás után a szurkolók és a csapat kölcsönös köszönetnyilvánításából is látszik -, hogy a DAC-drukkereknek tetszik, amit a pályán látnak.