Rimaszombat - Gyetva mérkőzés egyik mozzanata (Fotó Gecse Attila/Felvidék.ma)

A trópusi hőség ellenére is javában folytatódtak az alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságok, sőt a múlt héten rendezték meg a Szlovák Kupa második fordulójának összecsapásait is. A rimaszombatiak, a fülekiek, a tornaljaiak és az ajnácskőiek győztek, ez utóbbi két csapat a kupában is folytatja.

S folytatják a III. ligás losonciak is, akik az V. ligás tótgyarmatiak otthonába látogattak és sima, 3:0 arányú (góllövők: Husaník, Visics, Havrila) győzelmet arattak. A IV. ligás tornaljaiak az V. ligás nagylócsaiak otthonában próbáltak szerencsét, s nem okozott számukra gondot az alacsonyabb osztályú ellenfél legyőzése (1:5). A vendégek góljait Juhász Csaba, Duczman Tamás, Zsíros, Nyíri és Gazda szerezték. Sokkal nehezebben jutott túl a második fordulón az V. ligás ajnácskői csapat, amely a szintén V. ligás liptószliácsiakat (Liptovské Sliače) fogadta. Gólnélküli döntetlen után a hazaiak biztosabban rúgták a tizenegyeseket (6:5), így szeptember hatodikán a II. ligás liptószentmiklósiakat fogadják, akik simán léptek túl a tiszolciakon (1:6). A régió legizgalmasabb kupamérkőzését 450 néző előtt az V. ligába minap feljutott bozitaiak (Buzitka) otthonában játszották, ahol a házigazdák a II. ligás, tavaly kupaelődöntőbe jutott poprádiakat fogadták, akiktől 1:7 arányú vereséget szenvedtek.  A harmadik fordulóban a tornaljaiak a bélagyulafalvaiakhoz (Belá-Dulice), míg a losonciak a hegybányaiakhoz (Štiavnické Bane) látogatnak.

A III. liga hétvégi fordulójában mindhárom régiós gárda (losonciak, rimaszombatiak, fülekiek) odahaza mutatkoztak be, közülük a fülekiek és a rimaszombatiak magabiztosan győztek, míg a losonciak a tavaly még II. ligás besztercebányaiakkal döntetleneztek.

Magabiztosan? Ez csak a rimaszombatiakra vonatkozik, akik az idei évadot igen gyengén kezdő gyetvaiakat fogadták, s a Prošovský–Zvara, Botos (85. Balog), Morháč (70. Miklovič), Ľupták–Uličný, Kalmár, Jass (76. Mészáros), Petrán–Wurczell, Lovyniuk (85. Dudek) összetételben pályára lépő hazaiak 200 néző előtt a második félidőben bedarálták a gyengécske vendégcsapatot. Az első félidőben Kalmár felsősarkos góljával indult be a gólgyártás, a második félidőben aztán Lovyniuk kétszer, valamint Jass és Ľupták is bevette a vendégek kapuját, kialakítva az 5:0-ás végeredményt.

Fülek – Liptóselmec mérkőzés (Fotó: Juhász Dósa János/Felvidék.ma)

Füleken az első félidő végeztével nem sokan fogadtak volna arra, hogy gólzáporos hazai győzelem születik a liptóselmeciek (Liptovská Štiavnica) ellen. A vendégek szemmel láthatóan az egy pontért jöttek, a fülekiek – Kostics–Zsivics, Mazur (88. Baláž), Fajd (46. Drozd), Rubint–Kasza (84. Dedinský), Bari (78. Gáspár), Oguraku, Urbancsok–Borowski, Juhász – pedig nagyon szárnyaszegetten próbálkoztak, az összjáték is akadozott, a mezőny legjobbja egyértelműen Jaroščiak játékvezető volt, aki Kolofik sporival szemben (aki egy hete Rimaszombatban ellenőrizetlenül szórta a lapokat és a tizenegyeseket) egyértelműen uralta a mérkőzést. Biztos otthon felejtette a lapokat – jegyezte meg mellettem egy szurkoló, amely azért csak előkerült háromszor, s ha kicsit szigorúbb, akár Rubint lerántását is tizenegyessel büntethette volna. Igaz, akkor már 3:0 arányban vezettek a hazaiak. De ehhez kellett a fülekiek nigériai csodacsatára, Oguraku Charles Chibueze, aki öt perc alatt háromszor vette be Kohár kapuját. Fejjel, közelről, távolról – s jöhetett a már megszokott különös afrikai ünneplés. A játék a gólok után is nagyon kiegyensúlyozott maradt, s hiába lőttek Piszár legényei még egy gólt (Mazur), a döntetlen szinte igazságosabb lett volna, mint a négygólos hazai győzelem. De tudjuk, a futballt gólra-gólokra játsszák.

A losonciak Tojagics–Cvetkovics, Kovanics, Cseri, Vilhan–Hirjak, Kamendy, Havrila, Visics–Kelemen (90. Hodási), Kováč összeállításban vették fel a küzdelmet a pár éve még extraligás, szebb napokat látott besztercebányai Dukla ellen, s 24 perc alatt kialakult a végeredmény, Laksik találatára Havrila válaszolt, s a mintegy 800 néző több gólt már nem látott. A rimaszombatiak győzelmükkel a tabella élére ugrottak, a losonciak a nyolcadik, a fülekiek a tizenegyedik helyen tanyáznak.

A hétvégén mindhárom csapat idegenben játszik majd, a fülekiek és a losonciak már szombaton a vágtapolcaiak (Teplička nad Váhom) és a liptóújváriak (Liptovský Hrádok) otthonában, míg a rimaszombatiak vasárnap Újbányára (Nová Baňa) utaznak.

16.  Detva                                         3  0   0  3     2:15  0

A IV. ligában az ipolynyékiek váratlanul csúfosat buktak a tavaly egész idényben csak vergődő poltáriak otthonában, ahol Geregai kilencszer nyúlhatott maga után (9:3), míg a tornaljaiak – Juhász Róbert–Gazda, Molnár, Drnaj (70. Nyíri), Pipíška–Farkas (82. Miglavic), Betík, Duczman D., Juhász Cs.–Duczman T., Zsíros (60. Jankósik) – a herencsvölgyiek otthonában arattak nehéz, de fontos győzelmet. A hazaiak Pohorelec révén már az 5. percben vezetéshez jutottak, de a vendégek 15 perc alatt fordítottak Duczman Tamás és Zsíros jóvoltából.

Salgótarján – Monor meccs (Fotó: stcsalgotarjan.hu)

Augusztus 20-án, vasárnap 16.00 órától a rosszabb gólaránnyal harmadik helyen álló tornaljaiak a két forduló után listavezető poltáriakat fogadják.

Az V. ligában vérbeli gömöri rangadóra került sor Feleden, s az ajnácskőiek vendégjátékára 250 néző volt kíváncsi. A vendégek esélyeshez méltóan mindkét félidőben lőttek egy gólt (Molnár és Nagy), s bár a második gól után emberelőnyben játszottak (Múčikot reklamálásért az öltözőbe küldte a bíró), a vendégek már nem erőltették a további góllövést. A ragyolciak Rimakokavára utaztak, de sok vizet nem zavartak (2:5), az óváriak nem bírtak az újonc fehérkútiakkal (Príbelce), s a csábiak is alaposan megizzadtak az első fordulóban Fehérkúton kilenc gólt kapó lubényiekkel. Balga góljára ugyanis a lubényi Tamáš még válaszolni tudott, s a győztes hazai találatot az 55. percben szerezte Mudroň.

A harmadik fordulóban az óváriak Lubényba, a felediek Málnapatakra (Málinec), a csábiak Ragyolcra utaznak, míg az ajnácskőiek a rimakokavaiakat fogadják.

Elkezdődött a magyarországi NB3 új idénye is, s az új edzővel (Zoran Kuntic) felálló salgótarjáni STC – Lékai–Sulcz, Híves, Gál, Banjac–Spitzmüller–Pataki (58. Takács P..), Kovács L. (80. Oroszi), Bogáti, Lupták (85. Lukács J., 85.)–Oláh L. – a monoriakat fogadta. A hazaiak Bogáti révén gyorsan vezetést szereztek, de a monoriak a második félidő első felében a maguk javára fordították a mérkőzés állását. Igaz, nem sokáig örülhettek, ugyanis egy perccel a vezető góljuk után Oláh D. egyenlíteni tudott.