A rimaszombati mérkőzés főszereplői a rendőrök voltak (Fotó: Elek Csaba)

Rimaszombatban a besztercebányai huligánok játszották a főszerepet a hétvégi fordulóban, Füleken viszont a hazaiak újabb csapnivaló játéka, amelyet már a lelkes szurkolók is kezdenek megelégelni. Ha nehezen is, de győztek a tornaljaiak és a felediek, kissé simábban az ajnácskőiek, míg a szenzációsan kezdő tiszolciak elveszítették a veretlenségüket. Ötödik mérkőzését nyerte meg a salgótarjáni gárda, s újabb győzelmével feljött a második helyre.

Rég nem volt ennyi néző (460) Rimaszombatban, mint a besztercebányai Dukla elleni rangadón, amelyen a liga első két helyezettje találkozott, de régen történt meg az is, hogy a rendőrségnek kellett beavatkoznia, ugyanis a besztercebányai drukkerek egy része nem bírt magával, s a besztercebányai góloknál befutottak a pályára, így a második félidő előtt a rendőrség vezette el a magukról megfeledkezett, petárdákat dobáló és a magyarokat szidalmazó vendégdrukkereket.

„Igaz, Rimaszombatba viszonylag kevés drukker jár, de sokan kihozzák a családjukat is. Nincs szükségünk arra, hogy huligánok zavarják meg a szombat délutáni kikapcsolódásunkat. Ezeket a sötét alakokat, akik nem szurkolni, hanem balhézni jöttek, be se kellett volna engedni a stadionba” – mondta portálunknak az egyik, fiaival érkezett békés hazai szurkoló. A huligánok mindenesetre elérték a céljukat, a randalírozásuk ugyanis a hazai csapatotProšovskýZvara, Botos, Morháč, ĽuptákUličný (62. Jass), Kalmár, Vujosevics, PetránLovyniuk, Vargic – zavarta meg, akik ráadásul már két hete nem játszottak tétmérkőzést, mivel Kálnón a pálya alkalmatlansága miatt egy hete elmaradt a bajnoki mérkőzés (ezt a találkozót október 11-én, szerdán, 14.30 órától pótolják).

A vendégek durva hibáknak köszönhetően az első félidőben kétgólos vezetésre tettek szert, s amíg a hazaiak tiltakozása ellenére Rojček játékvezető nem adta meg a tizenegyest a rimaszombati csapatnak, megítélte azt a másik oldalon. Így a hazaiak már csak futottak az eredmény után, Lovyniuknak sikerült is szépítenie, de csupán ennyire tellett.

A fülekiek – Kostics–Zsivics, Mazur (77. Dedinský), Fajd, Rubint (46. Drozd)–Kasza, Ogaraku, Urbancsok, Borowski–Juhász, Ibos (46. Bari) – két vereség (Losonc, Liptóújvár) után a nem túl acélos, szintén az alsóházban tanyázó krasznóiakat (Krásno nad Kysucou) fogadták, s már az 50. másodpercben hátrányba kerültek. Bár támadgatott a hazai csapat, gólt csak a vendégek lőttek, előbb tizenegyesből, majd a második félidőben akcióból is betaláltak. A fülekiek már csak a pont nélkül álló gyetvaiakat előzik meg, s legutóbb a 4. fordulóban győztek a kálnóiak ellen. A krasznóiak elleni meccsen mindössze 350 szurkoló látogatott ki a pályára, s idő kérdése, mikor fogy el a vezetőség türelme.

(Fotó: Elek Csaba)

A pálya alkalmatlansága miatt elmaradt a losonciak veszelei (Oravské Veselé) vendégjátéka (ezt október 4-én pótolják majd), de ezt a losonciak valószínűleg nem bánták, ugyanis holnap a Szlovák Kupa negyedik fordulójában az extraligás nyitraiakat fogadják.

A kilencedik fordulóban, szeptember 30-án, szombaton 14.30 órától a losonciak a csacaiakat (Čadca) fogadják, míg a fülekiek Zsarnócára, a rimaszombatiak Liptóújvárra (Liptovský Hrádok) utaznak.

A táblázat állása:

Juhász Csaba triplája

A IV. ligában úgy látszik, megakadt a tiszolciak zászlóshajója, hat győzelem után a múlt héten majdnem kikaptak odahaza a tornaljaiaktól (1:3 után sikerült nagy hajrá után az egyenlítés), majd  a hétvégi fordulóban Mezőközön (Medzibrod) elszenvedték az első vereségüket is. A nyolcadik forduló egyébként a 3:2 jegyében zajlott, hiszen négy mérkőzés is erre az eredményre végződött. Így a tornaljaiak a tótpelsőciek és az ipolynyékiek sálfalvaiak (Šalková) elleni összecsapása is. Kétségkívül az ipolynyékieknek – Geregai–Libič (70. Zoller), Pančík, Rácz, Pobori–Ondrik (62. Antal), Smiknya, Skabella (55. Makrai), Szilágyi–Gajdošík, Kiss – volt nehezebb dolguk, hiszen egyrészt nagyon rosszul kezdték az idényt, másrészt a sálfalvaiak tavaly megnyerték a IV. ligát.

A hazaiak remekül kezdtek, hiszen a 22. percben már 3:0 arányban vezettek. A második félidő eleje viszont a vendégeké volt, akik egy gólra feljöttek, de egyenlíteniük már nem sikerült, így a hazaiak igen értékes három pontot szereztek. A tornaljaiak – Völgyi–Gazda, Pipíška, Betík, Juhász Cs.–Jankósik, Duczman T., Halász (66. Molnár), Miglavic (74. Zsíros)–Drnaj, Farkas – viszont 0:1-ről fordítottak még az első félidőben Juhász Csaba triplájával (ebből az elsőt tizenegyesből lőtte). A vendégek a második félidő közepén feljöttek egy gólra, de pontszerzésre már nem futotta az erejükből.

A hétvégén a tornaljaiak már szombaton összecsapnak a sálfalvaiak otthonában, míg az ipolynyékiek másnap a szomszédos alsósztregovaiakhoz utaznak.

A táblázat állása:

Az egyik pontot otthon tartották a csábiak

Az V. ligában többnyire itthon szerepeltek csapataink, kivéve az óváriakat – Š. Koči–Régi, Gemer, Ľ. Matikovský, Miskei–Ľ. Koči, Csányi (90. Sár), Golian, Máč–F. Matikovský (79. Dexter), Gibala –, akik két győzelem után Feledre látogattak, ahol meg is szakadt a győzelmi sorozatuk, ugyanis a hazaiak – Balajthy–Szabó T., Bial, Mihályi (88. Czene), Pinter (85. Hruška)–Andráši, Múčik, Kókai, Árvay–Lipták, Bodnár (90. Szabó I.) – a második félidőben Kókai és Lipták góljaival legyűrték őket. A listavezető ajnácskőiek – Tóth–Ruszó, Telek, Trizna, Bálint (82. Farkas D.)– Šťavina (84. Kunya), Nagy, Molnár (89. Végh), Illés–Kovács (79. Básti T.), Konček (52. Molnár T.) – a bozitaiakat fogadták, s a kapuban a 47 éves Tóth Tamással felálló hazaiak ugyan gyorsan megszerezték a tavalyi gólkirály, Kovács góljával a vezetést, a vendégek jó tíz percen belül Mičuda találatával egalizálták az állást. A hazaiak a második félidőben aztán nagyobb sebességfokozatra kapcsoltak, s Nagy, Illés és Ruszó góljaival simává tették a kis gömör-nógrádi rangadót.

(Fotó: stcsalgotarjan.hu)

A csábiaknak és a ragyolciaknak viszont nem igazán sikerült a hazai bajnoki, az előbbiek – ha öngóllal is –, de legalább az egyik pontot otthon tartották a Santrio Láza csapata ellenében, a ragyolciak viszont kikaptak a fehérpatakiaktól (Príbelce).

A ragyolciak már 30-án, vagyis szombaton a hétvégi fordulóban az első pontját megszerző lubényiek (Lubeník) otthonában javíthatnak, a csábiak másnap az utolsó, pont nélkül álló alsósztregovaiakhoz utaznak. A felediek Losonctamásiban, az ajnácskőiek viszont Fehérpatakon próbálják pontjaik számát gyarapítani.

A hazaiak remek napot fogtak ki

Az NB III Keleti-csoportjának slágermérkőzését 400 néző előtt Salgótarjánban játszották, ahol a bajnokság harmadik helyezettje a második helyen álló ESMTK csapatát fogadta. A mérkőzés rangadó jellege legfeljebb a mérkőzés elején domborodott ki, a hazaiak – Czerula–Gubacsi, Banjac, Gál, Sulcz – Lupták (64. Takács P.), Spitzmüller (76. Illés E.), Bogáti, Kovács L., Oláh L. – Pataki (68. Gábor Lukács J.) – ezúttal ugyanis remek napot fogtak ki, s Oláh L. (21., 28.), Gubacsi (51., 61.), Pataki (58.) góljaival 5:1 arányban lelépték a budapesti alakulatot.

A salgótarjániak ezzel az újabb győzelemmel helyet cseréltek a táblázaton a budapesti csapattal, és 30-án, szombaton Gyöngyösre utaznak.

Az STC sikerrel vette az első akadályt a Magyar Kupában is, Fülöp A. (59.), Bogáti (88.), Oláh L. (92.) góljaival 3:1 arányban győztek a budakalásziak otthonában, s a hetedik körben október 25-én, szerdán 13.30 órától az NB II-es váciakat látják vendégül.