Zászló (Fotó: Hideghéthy)

A Fortuna liga 17. fordulójában november 26-án, a MOL Arénában a DAC-Nyitra mérkőzés 90 perce alatt, 8727 szurkoló előtt, döntetlen eredmény született.

Hideg, kellemetlen, szeles időben fogadta a Nyitra csapatát a Dunaszerdahely az őszi idény utolsó előtti hazai mérkőzésén. A kezdősípszóra azonban a nap is megmutatta magát. A C lelátót bearanyozta a lenyugvó nap fénye. Nem volt telt ház, de a C és B lelátó megtelt. A B közép drukkerei már a kezdősípszó előtt, a Nélküled éneklésével remek hangulatot teremtettek. Bizonyították a MOL jelmondatát: „A szurkoló benned van.” Szívvel-lélekkel és erős, határozott hanggal buzdították a sárga-kék csapatot, amelynek tagjai a szembeszéllel és a nyitrai védelemmel is felvették a harcot. Agresszíven, szép cselekkel, pontos adogatásokkal, lendületesen játszottak. Közben Ljubičić ellen követték el a legtöbb szabálytalanságot. A horvát játékos ennek hangot is adott, de a játékvezető apátiával fogadta a reklamálását.

Koreográfia (Fotó: Hideghéthy)

Az első húsz percben a dunaszerdahelyiek három helyzetet is kialakítottak, ám ezek nem igazán voltak veszélyesek, de reményre adtak okot. A bíró és Ljubičić közötti kapcsolat egyre kiélezettebb lett. Öt percen belül kétszer hívta magához a dunaszerdahelyi csapatkapitányt, aki az igazságtalanságok miatt, szemmel láthatólag felpaprikázott hangulatban volt. Többször eljutottak a Nyitra kapujáig Kalmár, Zsivkovics és Divković is, de a nyitrai kapus, Hroššo mindig a helyén volt.

Ma is bebizonyosodott, hogy szabálytalanságkor leginkább csak az ellenfél javára szólal meg a sípszó. Macej, a DAC kapusa is feladathoz jutott, a szabadrúgásból érkező lövést sikeresen védte. A Nyitra nem erőltette a támadójátékot, a biztonságos védekezésre élezték ki a taktikájukat, amelyet sikeresen alkalmaztak. Többször beszorultak a kapujuk elé és a szurkolói szív már a hálóban látta a labdát, de a helyzetek kimaradtak. A csapatkapitány vitte a hátán a csapatot, ellentámadásból megindult, az első két becsúszásos cselével átjutott a nyitrai kaputól húsz méterre, de a harmadik sikeres cselt már nem úszta meg, ismét elkaszálták. Így az első játékrész eredménye DAC-Nyitra 0:0 volt.

Labdaszerzés (Fotó: Hideghéthy)

A második játékrész elején hasonlóan alakult a játék. Jöttek a helyzetek, de nem sikerült értékesíteni. A szurkolók a „Mindent bele!” és a „Harcoljatok!” rigmusokat is bevetették, hátha meghozza a vezető találatot az énekük. Rossi irányította játékosait, gesztusaival azt mutatta, hogy gondolkodjanak. A percek teltek, a játékvezetői döntések olykor már a közönséget is felhergelték, nemcsak a futballistáinkat. A végjátékhoz érkezve a vezetőedző mind a három cseréjét kihasználva próbálta frissíteni a csapatot, de a beállt játékosok nem tettek maradandót a csapat teljesítményéhez. Davis és Kalmár támadásaiból sem sikerült előnyt kovácsolni az utolsó percekben.

Csalódottan (Fotó: Hideghéthy)

Megmaradt a gól nélküli döntetlen a lefújáskor is. A szurkolást megköszönő, majd a pályáról távozó sárga-kékek arcán csalódottság látszódott. Ez teljes mértékben érthető is volt, hiszen a győzelem megerősítette volna előkelő helyüket a tabellán, most azonban az egy pont csak az ötödik helyhez elegendő.