Mikulások a lelátón (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Az őszi idény 19. záró fordulóját játszották a téli szünet előtt a csapatok, ezen a hétvégén. A MOL Aréna sem maradt mérkőzés nélkül. A DAC itthon, a tabella ötödik helyéről vágott neki december 8-án, szombaton, kora délután az aranyosmarótiak elleni összecsapásnak. A 90 perc hat góllal, de döntetlen eredménnyel zárult.

Elöl a csatársorban Vida, Zsivkovics és Pačinda vette fel a kezdő tizenegyből a harcot a beálló, védekező stílusú futballt játszó ellenféllel. A megerősített, négy védővel, négy középpályással játszó Aranyosmarót azonban nem sokáig tudta tartani a dunaszerdahelyieket, akik előtt már az első percektől több lehetőség adódott a vezetés megszerzésére.

Vida, Kalmár, Zsivkovics, Pačinda is gólt szerezhetett volna az első tizenöt percben. Azonban nem kellett sokáig várni, a DAC drukkerek és az egész csapat legnagyobb örömére a 19. percben Zsivkovics szögletéből Pačinda fejjel a kapuba helyezte a labdát. DAC – Aranyosmarót 1:0.

A mérkőzés első percében Pačinda éjjel elhunyt édesapjának adózott tisztelettel a stadion közönsége, és most a játékos nevét harsogta a B – közép. A tisztelet, a megbecsülés, az öröm szavai voltak ezek. Hiszen a közel 300 percnyi gólnélküliséget szakította meg ez a remek sportember, Erik Pačinda, aki családi vesztesége ellenére vállalta a játékot.

Erik Pačinda két gólt is szerzett (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A továbbiakban a sárga-kékek a játék iramán nem lassítottak, rendületlenül támadták a védekezésre kényszerülő ellenfelüket. A helyzetek kihasználása a dunaszerdahelyieknek kedvezett, akik nagy kedvvel játszottak. A hazaiak a 32. percben így újabb találattal nyűgözték le szurkolóikat. Most Pambou volt eredményes. DAC – Aranyosmarót 2:0.

Az első félidő utolsó perceiben is aktív volt a dunaszerdahelyi csapat. Szabadrúgások, szögletek, remek helyzetek tartották lázban a lelátókon ülőket, illetve állókat. Szállt az örök, az éltető rigmus: „Hajrá DAC!” A hideg, szeles, borult idő ellenére öröm volt minden perc.

A második 45 perc kezdetén Divkovic és Davis növelhette volna az előnyt, ám a biztos vezetés egy kicsit lazított a játékfegyelmen. A következő percekben záporoztak a lövések Kováč kapujára. Nagyot villant Kalmár és Pačinda is, de a helyzetek kimaradtak. Majd meg is jött a válasz. Szinte a semmiből alakítottak ki egy szép helyzetet az aranyosmarótiak. Gešnábel fejelésével egy gólra csökkentette a piros-kékek hátrányát. DAC – Aranyosmarót 2:1.

Az aranyosmaróti kispad öröme (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A fordulatos mérkőzésen egy pillanatra sem lehetett lankadni. Mindig történt valami, ami a szurkolókat a remek hangulat fenntartásában ösztönözte. A bekapott gól ellenére a dunaszerdahelyiek még agresszívebben támadtak. Kováč kapuja nem lélegezhetett fel. Bravúrjának is köszönhető, hogy eddig még csak két gólt kapott. Ám ez sem volt igaz sokáig, ugyanis Pačinda a 67. percben megszerezte második, a csapatnak pedig a harmadik gólját. DAC – Aranyosmarót 3:1.

A mámor  magával ragadta a több mint 4300 nézőt. Ekkor azonban, öt perc elteltével, Silva lövésével, ismét szépített az ellenfél. DAC – Aranyosmarót 3:2. A játék a hajrájához közeledett. Az ellenfél szinte megtáltosodott, a hideg ellenére el is olvadt a maradék előny. Kiegyenlítettek. Rossi, szokásához híven őrjöngött a pálya szélén. A szurkolókban meghűlt a vér. Lesz-e erő, akarat, szerencse még egy találat megszerzéséhez vagy döntetlen lesz ez a mérkőzés?

Rossi cserével próbálta frissíteni a csapatot. Az idő vészesen fogyott, amit az ellenfél annak rendje és módja szerint, megpróbált húzni is. A szurkolók kifütyülték őket. Közben Ljubicic, a csapat kapitánya éles összetűzésbe került a játékvezetővel az igazságtalan ítéletek miatt, aki ezért sárgalappal büntette. Öt perc hosszabbítás következett, azonban az ellenfél itt már nem akart játszani. Cserével, szabálytalanságokkal tördelték a perceket. Az eredmény nem változott. DAC – Aranyosmarót 3:3.

Ljubicic nagyon mérges (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)