(Fotó: samorin.sk)

A múlt heti hazai siker után most idegenben is győzni tudott a somorjai SBK női kosárlabdacsapat az I. női extraligában. A somorjai lányok ezúttal az egykori neves bányaváros csapatát győzték le 67:43-ra. Ezzel a győzelemmel már az 5. helyen vannak Diósi Albert mester tanítványai.

A meccs elején valahogy nem akart összeállni a csapat védekezése, hiszen az első negyedben még 15:15 volt az állás. A folytatásban viszont belelendültek a csallóköziek,  mind a három negyedet megnyerték, a harmadikat ráadásul 12 ponttal, onnan kezdve pedig már csak a győzelem aránya volt kérdéses.

„Nagyon fontos meccset nyertünk meg. Komoly előnynek számított, hogy jó volt a cserepadunk is, mindenki játszott. Visszatért hozzánk Mirjana Beronja, akivel még erősebbek vagyunk” – mondta Suja Tímea, csapatunk játékosedzője.

A csapat legközelebb február 17-én otthon játszik a pozsonyi Slovan ellen, mely mérkőzésen szintén esélye van a győzelemre. S bár az 5. helyet „nézte ki” magának a bajnokság végére, ha így folytatja, akár még a negyedik helyet is megszerezheti.

Besztercebánya – SBK Somorja 43:67

Negyedek: 15:15, 12:17, 9:21, 7:14

Nézőszám: 150

SBK Somorja: Vyňuchalová 17, Suja 14, Hašková 12, Marcová 10, Beronja 7, Slezáriková 5, Bachorová 2, Lelkes J. és B., Krajčovičová.