(Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI)

Nem sikerült érmet szereznie Liu Shaolin Sándornak, aki az 5. helyet szerezte meg férfi rövid pályás gyorskorcsolyázásban, 1500 méteren. Az első helyen a dél-koreai Lim Hjo Dzsun futott be. Érdekesség, hogy az elődöntőkből három versenyző is továbbment a bírók döntése alapján, így a döntőben kilencen szerepeltek, és ez cseppet sem könnyítette meg Sándor dolgát.

A bírók segítségével továbbjutott versenyzők a hátsó sorból indultak, így Liu Shaolin sajnos, a kilencedik helyre csúszott vissza a rajt után.

Ennek ellenére Shaolin feljött az ötödik helyre, de többet már nem tudott előzni a nagy tömegben. Sándort azonban mindenképpen dicséret illeti, hiszen úgy végzett az 5. helyen, hogy nem ez a legerősebb száma.

„Nagyon befolyásolt, hogy kilencen voltunk, még nem volt ilyen versenyem – mondta Liu Shaolin Sándor az M4 Sportnak. – Nagyon jó az ötödik hely, örülök neki. Volt egy kisebb ütközésem, ha az nincs, akkor talán az érem is benne lehetett volna. Pozitívum, hogy úgy tudtam végigcsinálni a napot, hogy nem zártak ki. Ez az eredmény ad egy pluszt a jövőre nézve.”

A többiek közül Liu Shaoang az elődöntőben búcsúzott, míg Burján Csaba a selejtezőben esett ki. Női 500 méteren Jászapáti Petra és Keszler Andrea is továbbjutott a negyeddöntőbe. A női váltó 3000 méteren a harmadik lett az elődöntőben, így a B-döntőbe került, melyre február 20-án kerül sor.