Slama Angelika a 23-asban játszik (Fotó: samorin.sk)

A hétvégén Orosz Szabina, legutóbb pedig Slama Angelika volt a szlovák női kosárválogatott húzóembere. Míg Szabina Montenegró, addig Angelika Bosznia-Hercegovina ellen játszott szenzációsan.

A szerda esti, Rózsahegyen megrendezett találkozón az első félidőben 35:38-ra még a vendégek vezettek, de mivel vitathatatlanul ők játszottak jobban, így ez megérdemelt volt. A harmadik negyedben viszont a kapitány, Orosz Szabina irányításával a csapat már átvette a vezetést (52:51).

Mindezek ellenére a felvidéki lányok nem kezdték jól a negyedik negyedet, ráadásul öt perccel a befejezés előtt hét ponttal, 56:63-ra a vendégek vezettek. 03:11-nél a vendégek edzője időt kért, mivel ekkor már csak négy ponttal vezettek a vendégek. Az utolsó percekben a hazaiak megfordították a mérkőzést, végül egy másodperccel a vége előtt Gajič egyenlített 70:70-re, kiharcolva ezzel a továbbjutást.

A hosszabbításban először Bosznia-Hercegovina csapata vezetett, majd jött Slama Angi, így kettővel újra a hazaiak kerültek előnybe, de végül újabb hosszabbításra került sor. A ráadás második része ismét nagyon izgalmasan alakult: négy másodperccel a vége előtt 88:88 volt az állás, így jöhetett a harmadik hosszabbítás, melyben Angi két hárompontost is dobott, kialakítva ezzel a 100:95-ös végeredményt.

Szlovákia – Bosznia-Hercegovina 100:95 (35:38, 70:70, 81:81, 88:88)
Szlovákia: Hruščáková 18, Orosz és Páleníková 15-15, Bálint 11, Mištinová 9 (Slama 19, Remenárová 9, Félixová 4, Kováčiková és Hašková 0).

„Rendkívül nehéz meccs volt, ezért is nagyon örülök, hogy sikerült győznünk. Ez a meccs lelkileg és fizikailag is sokat kivett belőlünk. A küzdelem nagyon szoros volt, mivel a védelemben nem vigyáztuk rendesen az ellenfél meghatározó játékosait. Ezen a téren sokat kell fejlődnünk a selejtező következő meccsein. A mérkőzés motivációt és erőt ad nekünk a következő találkozókhoz, hogy sikerüljön kivívni az Európa-bajnokságra való kijutást. Ez a győzelem a szurkolóké is, akik nagyszerűen buzdítottak minket” – nyilatkozta Angi a basket.sk portálnak.