DAC drukkerek a lelátón (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Pozsonyban, a disznólegelői pályán március 18-án, a DAC vereséget szenvedett a Slovan-tól a rájátszás második fordulójában. Ezzel nemcsak a mérkőzést, hanem a tabella második helyét is elvesztették.

Nem jó ómennel állt ki a Disznólegelő gyepére a dunaszerdahelyi csapat, mert a hétvégi háromgólos hazai örömjáték után, a hét közbeni kupamérkőzést csúfosan elvesztették a Nagyszombat ellen. A Slovan teljesítménye is csak 50 %-os volt. A bajnoki első rájátszását elvesztették, így kerül a DAC a táblázat második helyére. A kupafordulóban viszont nyertek, kiharcolták a továbbjutást.

A dunaszerdahelyieket gyengítette, hogy csapatkapitányuk Marin Ljubićić négyfordulós eltiltása miatt kimaradni kényszerült az örök rivális elleni összecsapásból.

Marco Rossi tombol (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A stadionban szétszóródva elhelyezkedő Slovan drukkerek a kezdetekkor nem képviseltek jelentős erőt, ám készültek, s a trikolor színeivel megfestették a képzelt B-közép szektorát. Közben a DAC drukkerek a részükre elkülönített szektorban erősen hergelték, provokálták szlovák énekükkel a hazai szurkolókat. A kezdőrúgást Kalmár Zsolt végezte el, majd a Himnusz zengett Pozsonyban.

A Slovan rögtön letámadta Macej kapuját, akinek bravúrra volt szüksége, hogy kivédje a támadást. A bíró a szabálytalanságokat már a mérkőzés elején szerette volna visszaszorítani, ezért több Slovan játékost figyelmeztetett. A 7. és a 9. percben is védeni kellett Macejnek.

A Slovan igyekezett a DAC védősorát fellazítani. Közben Kalmár is eljutott az ellenfél kapujáig, sőt egy távoli lövésből még találat is születhetett volna, ha egy kicsit pontosabb. A tévéközvetítés leginkább arra volt jó, hogy a néhány perc magyar nyelvű adás mellett kilencven perc magyar éneklést hallhatott a tv-néző. Ez a hang csak erősödött mikor a 15. percben ismét veszélyeztette a DAC a Slovan kapuját.

Slovanos örömtüzek (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Viszont a hazaiak 17. percben húsz méterről elvégzett pontrúgása, a beadást követően, ismét Macej kapuja fölött zúgott el. Davis szabálytalanságából az előnyszabályt is jól használta ki a Slovan. Akár gólt is szerezhettek volna, de Macej a helyén volt. És igen, addig jár a korsó a kútra, míg…

A Slovan félpályáról megiramodó játékosairól a DAC védői lemaradtak és Macej már kevés volt a kettő egy felállásban, hogy védeni tudja a kapuját. Holman Dávid találatával Slovan – DAC 1:0. A DAC szurkolói még elszántabban buzdították a sárga – kékeket, a „Mindent bele!” rigmussal. A kiharcolt szögletet szép begyakorolt összjátékkal végezték el a szerdahelyiek, de sajnos a helyzet kimaradt. A játékidő hátralévő percei kisebb szabálytalanságokkal teltek el. Kalmár jött ki rosszul a test-test elleni küzdelemből, mert sárgalapot kapott.

A második félidő 55. percében zavar támadt a Slovan védelmében. Čmelík beállását követően szemfüles passzal adta be a kapu elé a labdát, de egy vérbeli DAC csatár, mint oly régóta, nagyon hiányzott a helyéről. Divković pedig csak a kapufát találta el. Erősödtek a DAC támadásai, két helyzetben is csak épp kikanalazni tudták a Slovan védők a labdát a kapujukból. Davis szögletrúgása azonban nem okozott nehézséget a 61. percben.

Marko Divković helyzete után fogja a fejét (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A 440 helyszínen lévő sárga – kék drukker teljes erővel buzdította csapatát. A 64. percben Kalmár szabadrúgást ívelt a tizenhatos vonala felé, viszont a védekezés közbeni szabálytalanságot, egy felháborító lökést a bíró, nem ítélt meg. A sporttárs döntéseivel a DAC játékosai sem voltak elégedettek, reklamálás miatt Pačinda sárgát is kapott.

A 70. percben viszont vérszemet kapott a Slovan, a helyzeteket pedig a csapat csillaga MOHA gólra váltotta. Slovan – DAC 2:0. Beszorultak a kapujuk elé a sárga – kékek. Növelhette is volna az előnyét a hazai csapat, de a védők a helyükön voltak. A DAC új, bemutatkozó játékosa Bayo Vakoun nekiiramodott, épp csak lemaradt a lendítő lábáról a labda az ötméteres vonalnál. A DAC szurkolóit figyelmeztették a pirotechnikai eszközök szabálytalan használata miatt. Harcoltak a sárga –kékek, de ma nem nyerhettek. A játékosok lógó fejjel mentek a drukkerek elé, megköszönni a szurkolást, akik egyöntetűen éltették kedvenceiket.

A sárga-kékek a következő mérkőzést hazai pályán játsszák, április 1-én.