(Fotó: subotica.info)

Februárban már beszámoltunk a Felvidek.ma olvasóinak a somorjai Méri Eszter országos ezüstérméről,  mely önmagában is nagyszerű eredmény volt a Madách Imre Gimnázium diákjának részéről. A 16 éves teniszező most ismét felhívta magára a figyelmet, mégpedig egy junior-tornagyőzelemmel, hiszen a Somorjai Teniszklub játékosa nyerte a szabadkai nemzetközi junior-tenisztornát.

Erős mezőny gyűlt össze a Vajdaság északi részén, de ez nem riasztotta vissza Esztert ‒ akinek öt találkozót kellett megnyernie a diadalhoz ‒ attól, hogy győzelemre törjön. Az első meccsen a hazai Vidanovicsot simán, 6:0, 6:0-ra győzte le. Ez jó kezdet volt, de a továbbiakban már nem ment olyan könnyen a dolog, ezután a somorjai lány is vesztett szettet nullára. Eszti elárulta, hogy csak most kezdődött a salakos szezon, ebben az időszakban még puhák a pályák, s ilyenkor nagy szerepe van a taktikának.

Amilyen simán indult a torna eleje, annyira bonyodalmasra sikerült viszont a vége, azaz a döntő. A fináléban ugyanis az első szettet 0:6-ra elvesztette a somorjai tehetség, aki elmondása szerint nem találta  el a ritmust. Ennek ellenére a második szettben összeszedte magát s már jobban játszott, hiszen 4:2-re vezetett, de a szlovén lány 4:5-re feljött, s egy pontra volt a győzelemtől, ráadásul ő adogatott. Ezért is számított nagy bravúrnak, hogy Esztinek fantasztikus játékkal sikerült fordítania. A döntő szett már nagyon kiegyenlített volt, minden egyes labdáért meg kellett küzdeni, de végül szenzációs győzelem született, melynek köszönhetően a Somorjai Teniszklub 16 éves versenyzője először nyert  ilyen jellegű tornát, mely után autóba ült és utazott Pösténbe, a következő tornára.

A Felvidek.ma portál is gratulál a fiatal somorjai tehetségnek, aki egyébként Somorja ötödik legjobb fiatal sportolója lett a tavaly decemberi sportgálán.