Öröm a lelátón (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Dunaszerdahelyen, a MOL Arénában 7925 néző előtt három egy arányban győzte le a Zsolna csapatát a DAC.

Dunaszerdahelyen bajnokverésre készültek a sárga-kékek a rájátszás ötödik fordulójában. Míg a DAC a második, addig a Zsolna a tabella negyedik helyéről vágott neki a mai összecsapásnak. A két csapat közötti különbség mindössze négy pont volt.

A kezdés perceiben köztudott volt, hogy a Slovan Pozsonyban kikapott a Trencsén együttesétől. A fővárosiak így pont nélkül maradtak az ötödik fordulóban. Ez a hír még inkább feltüzelte a dunaszerdahelyieket, hiszen a mai mérkőzés eredményétől függetlenül mindenképpen megőrizték volna második helyüket. A hangulat fergeteges volt. A szurkolók mindent beleadva biztatták kedvenceiket.

Harc a labdáért (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A kezdőrúgás után kiegyenlített teljesítményt láthatott a futballkedvelő közönség. Míg a DAC két szögletéből nem tudott előnyt szerezni, a Zsolna a 17. percben a nem túl jól sikerült felszabadítást visszabombázta és a tizenhatoson belül Macejnek kellett mentenie.

A 20. percet sem volt könnyű átvészelni, Mráz bombája éppen csak nem akadt be Macej kapujának bal alsó sarkába. Zúgott a mindent bele! Bayo két mérkőzésen két gólt rúgott és most is akadtak helyzetei, de az eddigi legnagyobbat Kalmár Zsolti hagyta ki, a 24. percben.

A drukkerek szíve a csaparérték (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A szerdahelyi védők többször felszabadítottak és egy ilyen labdával indultak meg a középpályáról, amikor a 27. percben Bayo Vida passzából felavatta Volešák kapuját is! DAC – Zsolna 1:0. Még javában ünnepelt a szurkolótábor, amikor a csapatkapitány Ljubicic, Davis beadásából három perc múlva, végzetes csapást mért az ellenfél kapusára. DAC – Zsolna 2:0.

A második félidő is nagy iramban kezdődött. Bayo olyan színt hozott a sárga-kékek játékába, amelyre régóta vágyott a közönség szíve, egy vérbeli csatár személyében. Remek fizikai adottságai mellett a pálya széléről azt lehetett látni, hogy él a játékkal, minden mozdulatra reagál és a legfőbb erénye, hogy eredményesen teszi ezt. Felnő mellé Vida és Kalmár is, akik játékukkal segítik. A hatvanadik perchez közeledve kicsit felengedett a hazai csapat. Lassúbbá, töredezettebbé vált a játék, igaz a zsolnaiak lendülete is alábbhagyott. Keresték a rést a pajzson, míg az altatás vált be a leginkább. Szinte céltalanul passzolgattak a DAC térfelén, mikor Diaz szépített. DAC – Zsolna 2:1.

7925 néző úszott abban a mámorban, amit Martin Králik öngólja okozott! Vida labdaszerzésével Davis indult meg, ám a tizenhatoson belül megpattanó labda a zsolnai játékosról került védhetetlenül a saját kapujukba. DAC – Zsolna 3:1. Nagy kedvvel futballozott a szerdahelyi csapat. Ljubicic húsz méterről lőtt bombája centiken múlott, hogy kimaradt. Beszorult Zsolna a térfelére. A hazaiak nemcsak eredményesek voltak ma, hanem szemet gyönyörködtető cseleket, nagyszerű összjátékot és hasznos egyéni megmozdulásokat mutattak. A szurkolók az utolsó percekben állva tapsoltak és énekeltek. A zsolnai játékosok nemigen tudták feldolgozni a vereséget. Csapatkapitányukat az utolsó pillanatokban is a bíró intette nyugalomra.

Marco Rossi öröme (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A sípszó, amely lefújta a 92 percet, az ünneplésnek adta át a helyet. Zengett, zúgott a MOL Aréna, óriási örömmámorral éltették a játékosokat, akik fantasztikus hangulatban köszönték a szurkolást. S olyat látott a közel 8000 magyar, amilyet eddig csak egyszer. Marco Rossi kiment a pályára és tapssal köszönte meg a teljes szívű, odaadó, egy pillanatra sem lankadó drukkolást.

A DAC ezzel a győzelemmel négy pontra távolodott el a Slovantól, megerősítve második helyét a bajnokságban. A jövő héten vasárnap ugyanezzel a csapattal játszik a DAC, csak idegenben.

A sajtótájékoztatón a Felvidék.ma kérdésére a mester, Marco Rossi az érzéseiről beszélt: „Második alkalommal mentem fel a pályára a mérkőzés után. Azért nem szokásom, mert ez a játék a csapatról szól, nem rólam. Minden köszönet a játékosokat illeti meg. Én csak egy karmester vagyok, aki vezénylem őket. A mai napon azonban úgy éreztem, köszönet jár a fiúknak és a drukkereknek, akik szívüket és lelküket a pályán hagyják!”

Állva tapsolt a közönség (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Összeállítások:
DAC: Macej – Záhumenský, Šatka, Huk – Davis, Simon, Ljubičić, Koštrna (46. Blackman), Kalmár (64. Herc) – Vida, Bayo (80. Černák)
Zsolna: Volešák – Holúbek, Králik, Kaša, Chvátal – Bichakhchyan (75. Balaj), Diaz, Škvarka – Kubík (46. Jánošík), Mráz, Mihalík (84. Polievka)