Rimaszombat–Újbánya (Fotó: Gecse Attila)

Az első hétvége, amelyen már az időjárás is engedett a focivarázsnak, s nem maradtak el mérkőzések Gömörben és Nógrádban sem. A III. ligás rimaszombatiak, fülekiek és losonciak egyaránt győztek, ahogy az V. ligás óváriak, felediek és ajnácskőiek is, míg a szintén V. ligás ragyolciaknak és csábiaknak (egymás ellen játszottak) és a IV. ligás tornaljaiaknak egy pontra futotta idegenben.

A III. ligás csapataink közül a rimaszombatiak (Prošovský–Zvara, Hrnčiar, Fajčíik /87. Vanconcelos/, Ľupták /82. Lovinjuk/–Kalmár, Jass /, Kocsijasevics/, Petrán, Jankovics–Vargic /72. Uličný/, Vasilko) idehaza az újbányaiakat fogadták, s bár télen gólzsákjuk, Vujosevics Máriatölgyesre szerződött, igazából csak a gólarány lehetett kérdéses, ha a rimaszombati csapat komolyan gondolja a feljutást. Kilencven perc alatt 5 gól, 5 szerzőtől (Vargic, Petrán, Vasilko, Jass, Zvara), így mind a kötelező győzelemnek, mind a gólarány javításnak örülhetett Bari Jenő és a mérkőzésre kilátogató 225 néző. A batyiak már ma folytatják, amikor a tökutolsó gyetvaiakhoz látogatnak a három pont reményében.

A listavezető losonciaknál is kisebbfajta forradalom zajlott, a csapat vezetősége a sikerek ellenére elküldte Andrej Kamendy játékos-vezetőedzőt, aki Tornaljára szerződött. A losonciak a szintén dobogóra áhítozó liptóújváriakat fogadták, s Szavics és Pavlics találataival már a 26. percben 2:0 arányban vezettek. Igaz, a vendégek gyorsan szépítettek, de a 67. percben Kováč végleg eldöntötte a mérkőzést az immár Tóth Csaba vezette hazaiak javára. A fülekiek (Tojagics–Cvetkovics, Telek, L. Knyiezsevics, Bari /46. Fajd/–Husaník, Urbancsok /80. Juhász/, Karásek /71. Rubint/, S. Knyiezsevics–Strnisa, Püspöky /76. Lazsík/ összeállításban a tavaly még második ligás vágtapolcaiakat fogadták 500 néző előtt, akik a 40. percben tizenegyesből (L. Knyiezsevics) jutottak vezetéshez, s a második félidőben Karásek gyönyörű, harmincméteres találatával biztosították be a győzelmüket.

A 19. fordulóban április 14-én, szombaton a losonciak a turócszentmártoniakat fogadják, míg a rimaszombatiak Námesztóra utaznak. Másnap a fülekiek Kálnón próbálnak szerencsét.

***

A IV. ligában az ipolynyékiek sima 3:0 arányú vereséget szenvedtek Rakolcon, annál izgalmasabb mérkőzésen szerzett egy pontot a tornaljai csapat a második helyen álló poltáriak otthonában. Az ugyancsak fordulatos meccsen a vendégek az első és az utolsó percben is a hazaiak hálójába találtak, s bár két alkalommal is vezettek, a három gól (Miglavics, Juhász Csaba, Kováč) végül csak az egy pontra volt elegendő. 1:1-es döntetlent hozott az észak-gömöri, Tiszolc–Nagyrőce rangadó, míg nem született gól a tótgyarmatiak feketebalogi vendégjátékán.

A 17. fordulóban, április 15-én, vasárnap a tornaljaiak 15.30 órai kezdettel az ipolynyékieket, a tótgyarmatiak pedig Marek Hamšík JUPIE futballiskoláját fogadják.

***

Az V. ligában az ajnácskőiek a tavasszal eddig alárendelt szerepet játszó rimakokavaiakhoz látogattak, s bár a hazaiak a 45. percben lőtt góljukkal visszajöttek a játékba, hiszen akkor a vendégek már 2:0 arányban vezettek a Illés Ronald és a Feledről most szerződtetett Múčik Zsolt góljaival, Uhrin a 83. percben végleg megpecsételte a sorsukat. A felediek a málnapatakiakat fogadták, s Melich öngóljával nemcsak a három pontot gyűjtötték be, hanem egy pontra meg is közelítették őket a táblázaton. Az óváriaknak nem okozott gondot a szerény képességű lubényiek kiütése (8:3), a hazai gólokon Mács (4) és Dobra (3), valamint Régi osztozott. A ragyolciak Csábra utaztak, s Rapi Zsolt már a 10. percben megszerezte a vendégeknek a vezetést, végül a második félidő elején Jakab egyenlített, s az eredmény a későbbiekben már nem változott.

Csapataink közül a 17. fordulóban április 15-én, vasárnap 15.30 órától egyedül az ajnácskőiek játszanak otthon, akik a ragyolciakat fogadják, a csábiak Óvárra, a felediek az eddig még pontot sem szerzett alsósztregovaiak otthonába látogatnak.