Fotó: MŠK Novohrad oldala

Hajrájukhoz közelednek az alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságok a gömöri és nógrádi régióban is, és egyre kiélezettebb összecsapásokat láthatunk, de vannak csapatok, amelyek már feladták a harcot, így a hétvégén igazi rangadók és gólparádé is jutott a nézőknek osztályrészül. A rimaszombatiak nagy csatában verték a liptóújváriakat, míg az ajnácskőiek a fehérkútiakat. Az V. ligában így három csapat várja 50-50 ponttal az élen az utolsó négy fordulót.

A III. ligában a rimaszombatiak (Prošovský–Zvara, Hrnčiar /80. Kökény/, Fajčík, Ľupták– Uličný /63. Kocsijasevics/, Kalmár, Petrán, Jankovics–Vargic /87. Dudek/, Vasilko) az őket üldöző liptóújváriakat fogadták. Egészen a 60. percig úgy tűnt, hogy nem lesz izgalmas a hajrá, a batyiak ugyanis már a 3. percben vezetéshez jutottak Fajčík góljával, amit a 16. percben Kalmár, a 32. percben pedig Vargic gólja követett, sőt az 50. percben Ľupták találatával már 4:0 állt az eredményjelző táblán. De mintha a hazaiak megelégedtek volna az eredménnyel, teljesen visszafogták magukat, s a vendégek fel is jöttek két gólra.

A batyiakra két fontos esemény is vár az elkövetkező napokban, szombaton Losoncon újabb rangadó lesz, majd május 29-én a helyi képviselő-testület dönt a miskolci Borsodsport Invest Kft.-vel kötendő szerződésről. A fülekieknek (Tojagics–Cvetkovics, Telek, L. Knyiezsevics, Rubint–Fajd, Urbancsok /64. Bari/, S. Knyiezsevics, Lazsík /58. Juhász/–Strniša, Püšpöky) az életben maradási reményeikhez csupán a győzelem volt az elfogadható eredmény a zsarnócaiak (Žarnovica) ellen. Az FTC a losonciak ellen aratott magabiztos 3:0 arányú győzelem után csak szenvedett Karasznón, s 4:0 arányban ki is kapott.

Igaz, ahogy Agócs Attila polgármester fogalmaz, sérülések miatt egyre kevesebb a hadra fogható játékosuk, Karasznón Husaník hagyta el idő előtt a pályát lábtörés miatt, míg a zsarnócaiak ellen Püspöky szenvedett maradandó sérülést. Az első félidőben a fülekiek számtalan helyzetet dolgoztak ki, amelyek közül S. Knyiezsevics, Rubint és Püšpöky értékesitett is egyet-egyet, de a 45. percben a vendégek szépítettek, s a második félidőben nyomás alá helyezték a hazaiak kapuját, ám Tojagics eszén ezúttal nem jártak túl, így maradt a félidei 3:1.

A losonciak (Grujicsics–Ibos, Vilhan, Pipíška, Dedinský–Szavics, Visics, Hajduk /66. Pavlovics/, Tannhauser–Ilics, Kulich) a középmezőnybe tartozó Csaca otthonába látogattak, s durva védelmi hibák miatt végül pont nélkül távoztak.

A táblázatot 57 ponttal a besztercebányaiak vezetik, a második helyen a rimaszombatiak állnak 84, a harmadik helyen a losonciak 44 ponttal. A fülekiek 23 ponttal a 14. helyen tanyáznak három ponttal lemaradva az előttük álló vágtapolcaiaktól.

Május 26-án a 25. fordulóban 17.00 órától a losonciak a rimaszombatiakat fogadják, másnap a fülekiek a turócszentmártoniakat.

***

A IV. ligában a tornaljaiak a sálfalvaiakat (Šalková) fogadták, de mintha a két csapat nem lett volna egy súlycsoportban. A vendégek már 5:0 arányban is vezettek, amikor a hazaiak Farkas két góljával némileg felzárkóztak, de az utolsó szó a vendégeké volt, igy alakult ki a 2:6-os végeredmény. Az egyre reménytelenebb helyzetben lévő ipolynyékiek regionális rangadón a tótgyarmatiakat fogadták, s egészen a 82. percig tartották a lépést a táblázat negyedik helyén álló vendégekkel, de ekkor Slančík találatának köszönhetően mindhárom pontot elvitték Ipolynyékről, akik továbbra is az utolsó előtti helyen szerénykednek. A tornaljaiak 31 ponttal a nyolcadikok.

A 23. fordulóban május 24-én vasárnap a tornaljaiak a tótgyarmatiakhoz, míg az ipolynyékiek Feketebalogra látogatnak.

***

Az V. ligában a forduló rangadóját Ajnácskőn játszották, ahol a harmadik helyen tanyázó hazaiak az éllovas fehérkútiakat (Pribelce) látták vendégül. A hazaiak Kovács góljával már a 4. percben vezetéshez jutottak, majd a vendégek a 19. percben egyenlítettek, sőt több nagy helyzetet is kihagytak. De ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, s jött Šťavina és Illés, és a hazaiak 3:1-es előnyre tettek szert. Hazucha 81. percben szerzett gólja már csak a szépítésre volt elegendő, s a 200 főnyi közönség hazai győzelemnek örülhetett. Ami azt is jelentette, hogy az ajnácskőiek beérték a fehérkútiakat, s mivel a Santrio Láza csak egy pontot szerzett Nyustyán, négy fordulóval a vége előtt hárman állnak 50-50 ponttal az élen.

Amíg Ajnácskőn rangadót láthattak a nézők, addig Feleden, Ragyolcon és Csábon örömjátékot. Feleden ezt a losonctamásiak bánták, akik hét gólt inkasszáltak, a lubényiek Ragyolcon kilencet (Bodor három gólt lőtt), míg az utolsó helyezett alsósztregovaiak Csábon „megúszták” egy ötössel. Az óváriak Rimakokavára látogattak, s Máč, valamint Nemčok góljaival 2:0 arányban győztek.

Az óváriak 42 ponttal a negyedik helyen követik az éllovas triót, a csábiak 39, a felediek 36 ponttal a hatodik, illetve a 7. helyen tanyáznak, a ragyolciak 24 ponttal a kilencedikek.

Május 26-án, szombaton a 23. fordulóban az ajnácskőiek a Lubény otthonába látogatnak, másnap a csábiak Nyustyán, a ragyolciak Óváron, míg a felediek a második helyen álló Santrio Láza otthonában próbálnak szerencsét.