Hajrá DAC (Fotó: Hideghéthy/Felvidek.ma)

Az első tizenöt perc puskaporos hangulatának eredménye 2 piros lap a DAC csapatának, és két gól a dunaszerdahelyi kapuba, amivel a nagyszombati gárda 2 fordulóval a bajnokság vége előtt 1973 óta újra bajnok lett, a csallóköziek pedig jövő héten, hazai pályán a Slovan csapatát fogadják.

A hazaiak már az 5. percben előnyhöz jutottak, Huk által a tizenhatoson belül elkövetett lerántás miatt tizenegyest és Huknak sárga lapot ítélt a bíró. A büntetőt Godál értékesítette. Nagyszombat – DAC 1:0. A nyolcadik percben Huk megkapta a második sárgáját és így számára a mérkőzés piros lappal idő előtt véget is ért. A tizenegyedik percben Kalmár pirost kapott Čanturišvilivel együtt, igaz Kadlec volt az, aki Kalmárt a földre küldte a sárga-kékek játékmesterének kakaskodása után. Már csak tízen játszottak kilenc ellen. Óriási volt a feszültség a pályán, de a játék folytatódott. Bayo és Herc is besárgult a félidő végére. Az első negyedóra után látszólag kicsit lenyugodtak a kedélyek, de azért kisebb szabálytalanságok tarkították a játékot a megtelt City Arena gyepén.

A félidei pihenő után újra a pályára lépett a két csapat. A DAC játékán látszott az akarás. Amikor lehetett megindultak előre, viszont látható volt az is, hogy egy játékossal kevesebben vannak a pályán, Divkovic, aki még az első félidőben állt be a megsérült Bayo helyett, egyedül tehetetlen volt a nagyszombati védelemmel szemben. A 76. percig semmi különös nem történt a pályán, a nagyszombatiak őrizték az eredményt, a játék főleg a középpályán folyt, a lelátókon a hazai drukkerek görögtüzekkel próbálták meg szórakoztatni magukat, mígnem Macej óriási hibáját követően Egho a DAC kapusától megszerzett labdát a hálóba gurította. Nagyszombat – DAC 2:0. A percek mindenkinek lassan teltek, sajnos a DAC játékosai eggyel kevesebben nem tudtak meglepetést szerezni a piros-feketéknek, a hazaiaknak, akik már ünnepelnék 45 év után újból a bajnoki címet.

Jövő héten a mai Rózsahegy elleni mérkőzésen szintén vereséget szenvedő, de már szlovák kupagyőztes Slovan látogat el Dunaszerdahelyre.

Spartak: Chudý – Kadlec, Hladík, Godál, Čivič – Sloboda, Tóth, Pehlivan (90., Greššák)- Vlasko (59., Ofosu), Čanturišvili, Egho (88., Pekár)

DAC: Macej – Koštrna, Šatka, Huk, Záhumenský – Herc (81., Mervó), Ljubičić, Kalmár – Vida (54., Simon), Bayo (41., Divković), Davis