A Feled–Ragyolc regionális rangadón (Fotó: JDJ/Felvidék.ma)

E hónap 13. napja nem sok szerencsét hozott a régió csapatainak. Mindössze a losonciak és az ajnácskőiek tudták begyűjteni a három pontot, a többiek kikaptak, s voltak, akik kiadós zakót kaptak.

A III. ligában Besztercebányán délelőtti matinén találkozott a bajnokság első két helyezettje.

A rimaszombatiak (Prošovský–Zvara, Hrnčiar, Fajčík, Uličný–Kalmár /70. Ľupták/, Kocsijasevics/81. Vanconcelos/, Petrán, Jankovics–Vargic, Vasilko) a 31. percben Kalmár találatával a vezetést is megszerezték, de a hazaiak fordítani tudtak, a félidő hajrájában egyenlítettek, majd a 67. percben a vezetést is megszerezték. Mint később kiderült, ez egyúttal a győztes találatot is jelentette. A losonciak (Grujicsics–Ibos, Vilhan, Schvantner, Pipíška–Dedinský, Szavics, Visics, Pavlovics/60. Radicsevics/–Hajduk /53. Mészáros/, Tannhauser) három vereség után a veszeleieket fogadták hazai pályán, s nagyon sokáig úgy tűnt, hogy folytatódik a sorozat, hiszen az első félidő után még a vendégek vezettek. De aztán megrázták magukat a hazaiak, s Visics kétszer is bevette a vendégek hálóját, így megszakadt a hazaiak felejthető, pontszegényes tavaszi sorozata. A fülekiek (Hudec–Telek, Rubint, Fajd, Husaník/52. Bari/–Urbancsok, S. Kniezsevics, Lazsík/89. Fülöp/, Juhász–Strniša, Püšpöky) Karásznóra (Krásno nad Kysucou) utaztak, s ezúttal sem jelentettek sok veszélyt idegenben. A hazaiak már a negyedik percben bevették Hudec kapuját, s bár a fülekiek a félidőt még megúszták ennyivel, a hazaiak a második félidőben további háromszor is betaláltak, így a fülekiek is egyre reménytelenebb helyzetben várják a folytatást.

A besztercebányaiak 24 forduló után 54 ponttal vezetik a tabellát, kilenc ponttal előzik meg a második rimaszombatiakat, s tíz ponttal a harmadik losonciakat. A fülekiek 20 ponttal a 14. helyen szerénykednek.

A 24. fordulóban május 19-én, szombaton a rimaszombatiak a negyedik helyen álló liptóújváriakat fogadják, míg a losonciak Csacára utaznak. 20-án, vasárnap 17 órától a fülekiek a Zsarnóca csapatát látják vendégül.

***

6:0, 0:6, 8:0, 4:0 – ilyen eredmények születtek a IV. liga hétvégi fordulójában, de ezeknek az eredményeknek nem a régió csapatai örültek igazán, akik elszenvedői voltak az eseményeknek.

Az ipolynyékieket 6:0 arányban páholták el Sálfalván (Šalková), a nagykürtösiek odahaza kaptak egy hatost a rakolciaktól, a nagyrőceiek Besztercebányán kaptak egy nyolcast, míg a tornaljaiak Tótpelsőcön. De a tótgyarmatiak sem remekeltek, 2:0 arányban kaptak ki odahaza a poltáriaktól. Huszonegy forduló után a tótgyarmatiak 37 ponttal a 4., míg a tornaljaiak 31 ponttal a 8. helyen állnak. Az ipolynyékiek viszont az utolsó előtti, 13. helyen szerénykednek 15 ponttal.

A 22. fordulóban lehetőség nyílik a javításra, május 20-án vasárnap 17 órától a tornaljaiak a sálfalviakat, míg az ipolynyékiek a tótgyarmatiakat fogadják.

***

Az V. ligában május 8-án Feleden pótolt mérkőzésen a felediek az alsóházban található ragyolciakat fogadták, akiknek égetően szükségük volt a három pontra. Jó helyre jöttek, a hazaiak szerelmes hangulatban (a második félidőt csak második nekifutásra sikerült elkezdeni, ugyanis a hangosbemondóból megállíthatatlanul szólt a Szeretnélek átölelni minden éjszakán című sláger) nem gördítettek sok akadályt a három pont elvitele elé.

„Télen sikerült kicsit erősítenünk, megszereztük az egykori gólkirály Rapi Zsoltot, aki éppen a legutóbbi, bozitaiak elleni hazai mérkőzésen sérült meg, s vált harcképtelenné” – panaszkodott a feledi mérkőzés szünetében György Péter ragyolci polgármester. Ráadásul a sérülés után megítélt büntetőt is kihagyták a ragyolciak, így végül egy bozitai öngólra „kellett” várni, hogy bebiztosítsák a három pontot. A feledi mérkőzésen ugyan a hazaiak Jonáš góljával már a 9. percben vezetéshez jutottak, de ezzel el is lőtték a puskaporukat. A napos, de szeles mérkőzésen a ragyolciak már kilenc perc múlva kiegyenlítettek, s csak idő kérdése volt, mikor lövik be a győztes góljukat. Erre a 75. percig kellett várni, amikor Horváth Gábor másodszor is bevette Balajthy kapuját.

S egy megjegyzés: amíg Füleken a hangosbemondó az utóbbi időben már elfelejtett megszólalni magyarul, addig Feleden volt még magyar szó, igaz sok-sok hibával, ugyancsak konyhanyelvi szinten. Talán többet érdemelnénk ennél.

Nos, a hétvégi 21. fordulóban egyedül az ajnácskőiek szerezték meg a három pontot, mégpedig a bozitaiak otthonában. A 4:1-es sikerből Ruszó, Múčik, Molnár és Illés vette ki a részét. A többi régiós csapat viszont nem remekelt, a ragyolciak a listavezető fehérkútiak (Pribelce) otthonában maradtak alul (2:0), a csábiak a második Santrio Láza csapatától kaptak ki (1:0), míg a felediek parázs mérkőzésen 3:2 arányban Óváron maradtak alul. A mérkőzésen két öngól is született, míg a vendégek játékosát, Andrášit a játékvezető megsértéséért kiállították.

Az ajnácskőiek három ponttal lemaradva a fehérkútiak mögött, 47 ponttal a harmadik helyen várják a folytatást. Őket 39 ponttal az óváriak követik, a csábiak 36 ponttal a 6., a felediek 33 ponttal a 7. helyen állnak, míg a ragyolciak 21 ponttal a tizenegyedikek.

A 22. fordulóban már szombaton sor kerül az év rangadójára, az ajnácskőiek ugyanis a listavezető fehérkútiakat látják vendégül, s a hatpontos mérkőzésen a bajnoki cím a tét. Másnap a felediek a losonctamásiakkal, a csábiak az alsósztregovaiakkal, míg a ragyolciak a lubényiekkel mérkőznek hazai pályán.