Fotó: samorin.sk

Somorja városa eddig kilenc kajak-kenu Eb-éremmel dicsekedhet: Linka Tibor 1-3-1, Jakubík Gábor 1-2-0 és a jelenlegi alpolgármester, Orosz Csaba 0-1-0 éremmel.

A szlovákiai kajak négyes két somorjai taggal ezüstérmet szerzett a belgrádi Európa-bajnokságon, 1000 méteres távon. A Linka Tibor, Jakubík Gábor, Baláž Samuel, Fraňa Milan négyesből Tibor és Gábor a KCK Somorja neveltjei! A fiúk jól rajtoltak, és a saját tempójuk szerint eveztek, úgy, ahogy előzetesen megegyeztek és nem különösebben figyeltek az ellenfelekre. Közvetlenül a srácok mellett haladtak a németek és a spanyolok, akikkel tartották a lépést.

A négyes jó tempót ment, s a vége felé előttük voltak a spanyolok, akikről tudták, hogy legyőzhetők, s a végén meg is előzték őket. Az elsők a fehéroroszok lettek, akik mindig nagyon erősek és általában kiegyenlített teljesítményt nyújtanak, így volt ez most is.

A végén még rátettünk egy lapáttal és a második helyen értünk a célba. Nagyon boldogok vagyunk. Ha azt nézzük, hogy ebben az összeállításban csak három napig készültünk az Eb előtt, az ezüst remek eredmény” – nyilatkozta Gábor a samorin.sk városi portálnak.
Bevallom, nem vártam, hogy rögtön az első versenyünkön érmet szerzünk. De nagyon-nagyon boldogok vagyunk” – árulta el Linka Tibor.

A fiúk a verseny után fáradtan, de boldogan érkeztek haza. A somorjaiak természetesen nagyon büszkék rájuk, hiszen újabb érmeket szereztek a városnak. A szlovákiai kajak négyes (Linka, Jakubík, Fraňa, Baláž) ezüstérme volt a Felvidék egyetlen érme az Európa-bajnokságon.

Ugyan az 1000 méter nem olimpiai táv, de jó látni, hogy ezen a távon is versenyben vannak a fiúk Európa legjobbjaival. Szerintük nagyon kemény Európa-bajnokság volt a belgrádi, senki nem taktikázott, s mindenki a legerősebb csapattal jött.
A fiúk abban is egyetértettek, hogy nagy örömükre szolgált a somorjaiak érdeklődése, szurkolása.”

Hétfőn a kajakosoknak szabadjuk volt, de már kedden folytatták a felkészülést, mivel nagyon sűrű a programjuk. Tiborra június végén az U23-as Európa-bajnokság vár, majd egy hónap múlva a világbajnokság, augusztusban pedig a felnőtt vb.

„Nagy kár, hogy nem tudjuk Gábort megfiatalítani, mert 28 évesen nem indulhat az U23-as Eb-n,” nyilatkozta Linka Tibor a somorjai portálnak.

Gábor a következő napokban a Magas-Tátrában lesz, és az edzéseket összeköti az egyetemi tanulmányokkal, majd hozzátette, még nem tudja, hogy ismét a belgrádi összeállításban indulnak-e az augusztusi világbajnokságon.

(Forrás: samorin.sk)