Vb-2018-Brazília-Costa-Rica (Fotó: fifa.com)

Brazília-Costa Rica, a június 22-i nap első meccse. A szurkolókat az foglalkoztatta, hogy vajon Neymar pályára fog-e lépni a találkozón, akiről az a hír járja, hogy úgy kellett letámogatni az edzésen a pályáról. A fáma túlzott volt, mert Neymar mozgásán nem lehetett felfedezni, hogy bármi baj lenne a bokájával.

A selecao a svájci meccsel ellentétben nem esett azonnal neki az ellenfelének, ezért is lehetett az első félidő kiegyenlített. A második félidőben azonban már odaszögezte Brazília a Costa Rica-i válogatottat a kapujához, de Navas mindent védett.

Érdekesség, hogy ez volt az első olyan mérkőzés, ahol a videóbíró alapján visszavontak egy tizenegyest. Az történt, hogy Neymar túl könnyen adta meg magát a tizenhatoson belül, pedig éppen csak hozzáértek. Ezért tényleg túlzás lett volna a tizenegyes.

A hátralévő játék már a közép-amerikai válogatott időhúzásáról szólt. Talán ezért is hosszabbított a holland játékvezető hat percet. Azonban nem volt ennyi időre szükség, mert Coutinho a hosszabbítás elején belőtte az első brazil gólt. Aztán Neymar duplázta meg az előnyt. A végeredmény 2 – 0.

Azt, hogy a brazil klasszisban mennyi feszültség szabadult fel, és milyen nyomás alatt játszott, mutatja, hogy a mérkőzés után a kezdőkörben zokogott.

A Nigéria-Izland mérkőzés két ellentétes félidőt hozott. A találkozó előtt sok szó esett arról, hogy Volgográdban harminckét fok van, ami az izlandi játékosoknak szokatlan. Talán ez is az oka, hogy a második félidőre elfogyott az erő, és a nigériai játékosok három reménytelen félidő után megtáltosodtak, merthogy az első félidőben semmit se mutattak. Amíg az északiak hatszor lőttek kapura, az afrikaiak egyszer se!

A második félidőre ez változott meg, és Musa egy gyors kontrából lőtt gólt. Majd még egyet, 2 – 0. Ennek az eredménynek Nigéria mellett Argentína örült még.

Érdekes mérkőzésre van szerdán kilátás

Szerbia-Svájc, ezen a mérkőzésen is felosztották a csapatok egymás közt a félidőket. A szerbek a találkozó 5. percében Mitrovic fejesével szereztek vezetést, aki a svájci kapu előtt állandó gólveszélyt jelentett. Néha bizony csak két védő tudta megállítani, de a játékvezető sípja néma maradt. A második félidőben aztán a hellének Shaqiri vezetésével rákapcsoltak, és megfordították az állást. Shaqiri mindkét svájci gólban benne volt. Előbb az ő lepattanó lövését értékesítette Xhaka, majd egy indításból szerzett gólt. Így alakult ki a végeredmény, Szerbia-Svájc 1 – 2.