Seishin Karateklub

A hétvégén újból külföldön járt a Seishin Karateklub, melyet ezúttal heten képviseltek. A versenyen két országból (Magyarország, Szlovákia) közel száz induló mérettette meg magát. Rajtja a vártól nem messze, a Várkerti Általános Iskola udvarán volt.

A gyors regisztráció után mindenki átöltözött, és várták az erőpróbák első részét. Az ifjúsági korosztályra fekve nyomás várt, de volt íjászkodás és deszkatörés is, ököllel, kézéllel és könyökkel. Ezután a versenyzők percenként indultak, hogy mindvégig futva megtegyék az előírt távot, és végrehajtsák a következő erőpróbákat, melyekre általában 30 másodperc állt rendelkezésre. Először ugrókötél, majd hasizom, kettlebellel (gombsúlyzó) nyomás, lajhármászás, kúszás, tapsolós fekvőtámasz, pontkesztyűbe fejrúgás, dobócsillag (ez volt a visszafordító pont a hegy tetején gyönyörű kilátással), majd visszafelé súlylökés, rönkugrálás, gólyaláb következett, a legutolsó feladat pedig a dombfutás volt, egy közel 150 méteres nagyon meredek emelkedőre.

Ezt 12 kilométer után lefutni sprintelve felfelé bizony nem egyszerű feladat! Ennek ellenére a csapat tagjai a tavalyihoz képest szinte minden feladatnál tudtak javítani önmagukhoz képest. Az összfutóidőt Hupian Krisztinának sikerült 1 óra 29 perc alatt abszolválnia, ez a legjobb eredmény volt a hölgyek között, és második legjobb a férfiakkal összehasonlítva.

A versenyen indult Markovics János, a klub vezetője is, egyben a szlovák szervezet elnöke, aki példamutatásként mérettette meg magát. A csapat így négy dobogós helyezést ért el, és összesítettben is kiválóan szerepelt, ami egész jó teljesítmény.

Eredmények:

HUPIAN KRISZTINA (Keszegfalva) Felnőtt nők 1. hely – összevont kategória 1. hely

MARKOVICS JÁNOS (Keszegfalva) Senior II. ‒ 1.hely

CSEREPES ZOLTÁN (Nemesócsa) Junior fiú 2. hely – összevont kategória 9. hely
Zoltán a dobócsillag bajnoka is lett, és egy héttel előtte kategóriájában (MU18) 2. helyezést ért el a Dögös Sprint jótékonysági futóversenyen, Gútán.

JAKAB ADRIENN (Csallóközaranyos) 2. hely – Junior lány – összevont kategória 3. hely

Akik lemaradtak a dobogóról:
KURCSÍK MÁRK (Csallóközaranyos) 4. hely – Ifi fiú
HÁJAS KORNÉL (Dunaszerdahely) 6. hely – Ifi fiú
PULAY ATTILA (Csallóközaranyos) 7. hely – Ifi fiú

Mindenkinek gratulálunk a kiváló eredményekhez és ahhoz, hogy végigcsinálták ezt a kőkemény erőpróbát.