Fotó: Nolwenn Le Gouic / Getty Images Hungary

Szombaton négy mérkőzéssel felpörgött az oroszországi focivébé, és két további favorit is bemutatkozott. A vébé harmadik napján főszerepbe került a videóbíró, hiszen ezen technikai újítás nélkül Ausztrália legyőzte volna a franciákat.

A Griezmann ellen a tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanság megítéléséhez a videóbíróra volt szükség, amit aztán a sértett értékesített, és Pogba lövésénél sem látszott az első pillanatban, hogy a labda a kapufáról a gólvonal mögé pattant és csak onnan a kapus kezébe. Az ausztrálok gólját Jedinak lőtte, a változatosság kedvéért szintén tizenegyesből. Így lett a végeredmény 2–1.

A nap két értékesített büntetővel kezdődött, majd két kihagyott büntetővel folytatódott. Ez azért is meglepő volt, mert az egyik pórul járt játékos Messi volt. Argentína így döntetlenezett 1–1-re Izlanddal. Az argentin védelemről mindent elmond, hogy Izland Agüero 19. percben elért vezető gólja után négy perccel, az első letámadásból megszerezte az egyenlítő gólt Finnbogartson révén. Az izlandi bravúrhoz kellettek a kapus Haldarson szenzációs védései is a második félidőben, akinek egyébként a vébészereplése is kétséges volt, mert a munkahelyéről nem akarták elengedni. Hát ilyen is van a 21. századi profi futballban.

Az már most megállapítható, hogy Izland ezzel az ellenfelek számára kellemetlen játékstílusával akár még nagyon messzire is eljuthat.

A nap másik tragikus hőse a perui Cuano, aki Dánia ellen harcolt ki, majd hagyott ki tizenegyest. A második félidőben Poulsen belőtte a dánok győztes gólját, de Peru egy szimpátiadíjat mindenképp megérdemel.

Végül, az esti mérkőzésen Horvátország félgőzzel is 2–0-ra legyőzte a gyengécske Nigériát. Több nem is nagyon mondható el erről az álmosító mérkőzésről. Talán csak annyi, hogy a rend kedvéért itt is volt egy tizenegyes, amit Modric értékesített.

Luka Modric szerezte a labdarúgó-világbajnokságok történetének 2400. gólját

A horvátok középpályása szombat este a D csoport első fordulójában, a Nigéria elleni kalinyingrádi mérkőzésen a 71. percben büntetőből talált a kapuba.

Az oroszországit megelőző húsz vb-n összesen 2379 találat esett, amihez a Szaúd-Arábia elleni csütörtöki nyitómérkőzésen az oroszok mindjárt ötöt hozzátettek. Így már csak 16 kellett az újabb százas határ eléréséhez. Az Egyiptom-Uruguay, valamint a Marokkó-Irán mérkőzésen egy-egy gól esett, a portugál-spanyol összecsapáson hat, a francia-ausztrálon három, az argentin-izlandin kettő, a perui-dánon egy, majd a nigériai Oghenekaro Etebo öngólját követően jött Modric.

A vb-k történetének első találata a francia Lucien Laurent nevéhez fűződik, aki 1930. július 13-án Uruguayban a mexikóiak elleni, 4-1-es európai sikerrel zárult montevideói mérkőzésen juttatta vezetéshez csapatát.