Vb-2018-Németország-Svédország-2-1 (Fotó: fifa.com)

Nem vagyok statisztikus, de bizonyára nem tévedek nagyot, ha azt állítom, hogy a vébén a legtöbb gól az első húsz percben esik.

G csoport: Belgium–Tunézia, Moszkva (Szpartak), 5–2

Nem volt ez másként a Belgium‒Tunézia találkozón sem, ahol húsz perc után a belgák már 2–1-re vezettek. Hazard az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt értékesítette, öt perccel később Lukaku volt eredményes, majd a tizenhetedik percben a tunéziai Bronn.

Ez a gólszüret előrevetítette, hogy gólokban gazdag mérkőzést fogunk látni, mivel a játéknak ebben a szakaszában hiányzott a középpálya, és ennek köszönhetően lüktető játék alakult ki. Lukaku újabb góljára mégis az első játékrész hosszabbításáig kellett várni.

Bronnt röviddel a gólja után sérülés miatt le kellett cserélni, utána pedig egy másik tunéziai játékost is. Tunézia a második mérkőzésen a harmadik játékost veszítette el.

Vélhetően ez járhatott Martinez fejében is, amikor a második félidő elején lehozta Lukakut és Hazardot, aki időközben meglőtte önmaga második, s csapata negyedik gólját. A csereként beállt Batshuayi negyedik helyzetéből belőtte a belgák ötödik gólját. Ám a slusszpoén Khazrié volt, aki a hosszabbításban megszerezte a tunéziaiak második gólját.

F csoport: Dél-Korea–Mexikó, Rosztov-na-Donu, 1–2

A Dél-Korea‒Mexikó összecsapás az ötvenesek jegyében telt, hiszen a mexikóiak kolumbiai kapitánya ötvenedik alkalommal ült a mexikói válogatott kispadján. Javier Hernandez pedig ezen a mérkőzésen lőtte ötvenedik válogatott gólját.

Ám ne rohanjunk előre, mert Vela még az első félidőben büntetőből belőtte Mexikó vezető gólját, a másodikban pedig lemásolták a németeknek lőtt góljukat, ám fordított szereposztásban. Ezúttal Hernandez volt a góllövő. Son a hosszabbításban már csak kozmetikázni tudott a koreai vereségen.

F csoport: Németország–Svédország, Szocsi, 2–1

A németek ezen a világbajnokságon a jelek szerint csak fajsúlyos drámákat tudnak játszani, könnyed, közönségszórakoztató foci helyett. Ennek a mérkőzésnek is annyi fordulata volt, hogy abból egy író novellát írhatna.

Kezdődött azzal, hogy a játékvezető nem adott meg egy büntetőt Berg fellökéséért a svédeknek. Ilyenkor vetődik fel a szurkolóban a kérdés, hogy ugyan mire van a legmodernebb technika, ha a bíró nem nézi vissza a vitatott eseteket? (Nem ez az első ilyen alkalom, hiszen amikor a szerb‒svájci meccsen a védők a kapu előtt lebirkózták Mitrovicot, a játékvezető továbbot intett, holott az egész világ látta, hogy mi történt.)

Amint Toivonen belőtte a svédek vezető gólját, a szurkoló megnyugodhatott, hogy a játék igazsága mégiscsak győzött. Ám Marcus Reus a 48. percben kiegyenlített, amivel visszaadta a német játékosok hitét.

Boatenget a második sárgával mégis kiállították, és mikor Brandt is kapufát lőtt, mindenki azt hitte, hogy a szerencse is elpártolt a németektől. A hosszabbítás végén azonban egy ostoba szabálytalanságot követően Németország szabadrúgáshoz jutott, amit Kroos éles szögből a kapuba vágott. Így lett Németország-Svédország 2–1.