Bayo gólveszélyesen játszott (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A hőn áhított Európa-liga első selejtezőkörének odavágóján a MOL Arénában az FC DAC és a FC Dinamo Tbilisi lépett pályára Dunaszerdahelyen, július 12-én. A két csapat ezen az estén nem tudott egymás fölé kerekedni. Viszont a DAC életben tartotta a reményt a továbbjutáshoz.

Huszonöt év várakozás után érte el a DAC azt a sikert, ami után most az európai porondon mérethette meg magát. Az előzetes jegyeladásokból már látható volt a rendkívül nagy érdeklődés, az óriási várakozás és a fokozódó feszültség, amit a szokásos mérkőzés előtti ceremóniák még inkább fokoztak.

Az ellenfélről sokat hallottunk, tudjuk, hogy Grúzia legismertebb és legnépszerűbb csapata és tavaly a Bajnokok Ligája 3. selejtezőköréig jutottak. Sokan vélekedtek úgy, hogy esélyesebbek a továbbjutásra, de a tisztes helytállást mindenképpen várták a sárga – kékektől.

Puss Tamás, a csallóközi Phőnix együttes énekese adta meg az alaphangulatot a DAC himnuszával, a Nélküled közös éneklésével. Zúgott a stadion, bár a csapat jó szerepléséért érzett izgalom inkább érzékelhető volt, mint a féktelen öröm.

A hazai csapat bátran, lendülettel támadott, az első tíz percben két lehetőséget is kihagytak. A grúzok a 15. percben az első kapura törő támadásukból gólt szereztek. Hátrányba került a DAC. A támadásokkal nem volt szerencséjük. Négy-öt kapura lövésből sem találtak be, azonban a szögletből adódott pontrúgást a 30. percben eredménnyel használták ki. Vida szögletét Bayo befejelte. Szaban Tibor talált be 25 éve a DAC színeiben! Elképesztő hangulatban ünnepelte az egyenlítést a közönség! Az első félidő FC DAC – FC Dinamo Tbilisi 1:1.

A második félidőben minden módon töredezték a játékot (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Kegyetlen forgatókönyvvel indulhatott volna a második félidő, de a bíró a Macejről bepattanó találatot les miatt nem adta meg. A második félidő derekához érve valahogy a küzdőszellem elapadt. A szerdahelyiek passzolgattak a félpályánál. Rossi csere mellett döntött. Először került bevetésre Vida helyett Maksym Tretiakov. Kalmár Zsolt is pályán volt. Vajon az altatás lehet az a taktikai húzás, amiből kitörve találatot lehet elérni? Ám ez fordítva is elsülhet. Előbb azonban a DAC villant. Pačinda lövését megfoga a kapus. Kalmár beadását Bayo remek mozdulattal követte, de lemaradt róla. Az utolsó tíz percben a szurkolók, mind a 8759-en beleadtak mindent, hogy erősítsék sárga – kék csapatukat. A 85. percben volt is esély a vezetés megszerzésére, de Bayo kihagyta a helyzetet. Rohamozott a DAC, beszorította a grúzokat a kapujuk elé. A B-közép harsogta, hogy „Álljatok fel!” és álltak is a szurkolók, hajszolták kedvenceiket az utolsó percig. Az eredményen azonban nem tudtak változtatni, így a történelmi estét döntetlen eredménnyel zárta a Dunaszerdahely.  FC DAC – FC Dinamo Tbilisi 1:1.

Kiegyenlített és sportszerű, váltakozó iramú mérkőzést látott a közönség. Egy hete lesz a DAC-nak, hogy felkészüljön a visszavágóra. A fiúk is tudják, hogy nehéz mérkőzés vár rájuk, hiszen visszafogottan köszönték meg szurkolóiknak a 90 percnyi teljes szívű biztatást. A cél a továbbjutás…