Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Az Európa-liga második selejtezőkörének első mérkőzésén, Dunaszerdahelyen a MOL Arénában fogadta a DAC a fehérorosz Dinamo Minszk csapatát július 26-án este. A múlt heti felejthetetlen siker után most óriási várakozással üdvözölte a hazai csapatot a megtelt lelátók közönsége.

Az eredmény azonban nem kedvezett, hiszen kétgólos hátránnyal utaznak a sárga-kékek Minszkbe, a visszavágóra. A DAC története tizenharmadik európai kupameccsének hangulatát a DAC himnusza, a Nélküled alapozta meg Vadkerti Imre előadásában. A MOL Aréna minden szurkolója (9227) állva köszöntötte a pályára érkező DAC-játékosokat. A kezdő sípszó után fergeteges hangulatban vette kezdetét a mérkőzés.

Hyballa edző hármas támadósor felállításával – Pačinda, Bayo és Vida – ösztönözte játékosait a támadó szellemű futballra. A 12. percben szöglethez jutó dunaszerdahelyiek a kiöklözött labdát kétszer is a kapura tűzték, ám nem jártak sikerrel. A hazai térfélről meginduló sárga-kékek Pačinda kiugrásából és kapáslövéséből kerültek helyzetbe. A szurkolók érezték, hogy nem sok kell a DAC-nak a gól megszerzéséhez, így még nagyobb fokozatra kapcsoltak. Macej ápolását Hyballa edző kihasználta, hogy a Bundesligából érkezett Kalmárt taktikai utasításokkal lássa el. Ám a kedvező fordulat elmaradt. A Minszk a hazai védősor bizonytalanságát kihasználva, Begunov góljával a 24. percben megszerezte a fehéroroszoknak a vezetést.

Peter Hyballa dirigál (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Most aztán minden erejére, elszántságára, tudására szüksége volt a DAC-nak. Egy előre ívelt labdával megtalálták Bayót, aki remek testcselt csinált a tizenhatos sarkánál. Csak szabálytalanul tudták megállítani. A szabadrúgást Kalmár lőtte, nem veszélytelenül, de a minszki kapus a helyén volt. Bayo villant a 38. percben is, de lesodródott és a kapus levette előtte a labdát. Majd mindenki megdöbbenésére emberhátrányba került a DAC. Šimčák második sárga lapja után, piros lappal távozott a pályáról. A 43. percben kezezés miatt azonban tizenegyeshez jutott a DAC. A labda mögé Pačinda állt, aki visszahozta a meccsbe a sárga-kékeket. A félidő eredménye: DAC – Dinamo Minszk 1:1.

Paprikás hangulatban folytatódott a mérkőzés, hiszen nagy volt a tétje minden megmozdulásnak. A DAC játékosai kevesebben voltak és mindenhova oda kellett érniük, ha a gyors, fizikailag erős fehéroroszokat blokkolni akarták. A szurkolók mindent beleadtak. Percek teltek el kisebb szabálytalanságokkal, amelyeket mindig a fehérben játszó minszki csapat javára ítélt meg a bíró. Óriási üdvrivalgás közepette a kiugró Bayo megszerezhette volna a vezetést, de a grúziaihoz hasonlóan, elakadt a kijövő kapusban.

Harminc perc volt még hátra. A vendégek folyamatosan ápolásra szorultak. Olyan eszközökkel éltek, amikkel csak tudtak annak érdekében, hogy tönkretegyék a játék lendületét. El is érték a céljukat. Vezetéshez jutottak a 77. percben Makas akció találatával. A mintegy 50 minszki szurkoló éltette csapatát. A vendégszektorban fekete füst szállt fel. Percek voltak már csak hátra. Nagy szüksége volt a hazai csapatnak az egyenlítésre. Egy erős végjátékkal még volt erre esély. Ez azonban nem úgy sikerült, mint szerették volna. A Minszk megszerezte harmadik találatát is, beállítva a végeredményt. FC DAC – Dinamo Minszk 1:3.

Sajnos a hosszabításban is gólt szerzett a Minszk (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A visszavágót egy hét múlva, augusztus 2-án, csütörtökön játsszák a fehérorosz fővárosban. Az összecsapások győztese bejut a 3. fordulóba, ahol az ellenfél a Zenit Szentpétervár lesz.