Itt és Most

Hatodik alkalommal tüntettek a pozsonyi Bonaparte lakótömb előtt, Robert Kaliňák belügyminiszter távozását követelve. Július 25-én néhány száz tüntető a „Megállj Kaliňáknak!”, „Mondjon le!” vagy a „Börtönbe vele!” feliratú transzparensekkel üzent Kaliňáknak, illetve Robert Fico kormányfőnek.

Művelő

"Lesznek hintók, pirotechnika, lovak, ágyúk, fegyverek. Igazi szabadságharcos hangulatot varázsolunk majd a csillagok alá" - ígéri Vizeli Csaba. Interjúnk a Kőszívű ember fiai történelmi musical rendezőjével.

Régió

Sokadszor tette emlékezetessé a P. Mobil "örökmozgása" Zoboralján a Generációk Találkozását. Július 22-24. között immár 14. alkalommal rendezték meg a közkedvelt eseményt. Évente más és más zoboraljai településen szervezik meg a fesztivált, melyen a zene mellett a hagyományőrzésnek is fontos szerep jut.

Kitekintő

Törökország a világ szeme láttára változik diktatúrává, és ez alapvető változásokat hoz majd a menekültválság alakulásában is – véli Richard Sulík, a Szabadság és Szolidaritás (SaS) elnöke.

Szerintem

Élt közöttünk egy Ember, aki szolgálni és használni akart.

Sport

A Fortuna Liga második fordulójában a csallóközi csapat hiába szerezte meg a vezetést már a 13. percben, a hazaiak gyorsan egyenlítettek, és még az első játékrészben tizenegyessel fordítottak a meccs állásán. A második félidőben az eredmény már nem változott, hiába próbálkoztak a sárga-kékek, átadásaikba sok hiba csúszott, a támadásokat pedig gyakran a bíró akasztotta meg.